Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sökülen Battaniye Tamiri Nasıl Yapılır?

Pratik fikirlerle devam ediyoruz. Sırada sökülen bir battaniyenin tamirini nasıl yapabiliriz ondan bahsedeceğiz. Sökülen örgüleri bu şekilde tamir edebiliriz. Sökülen battaniye tamiri nasıl yapılır videolu olarak izleyeceğiz ve örgülerimizi tamir edebilirsiniz. Şiş örgü tekniklerinde ara ara güzel tekniklerden bahsediyoruz. Örgüde kaçan ilmekler nasıl düzeltilir bahsetmiştik. Şişte kaçan ilmekleriniz varsa o teknikleri kullanarak örgülerinizi düzeltebilirsiniz. Örgü modellerinde kullanılan bu teknikler işimizi kolaylaştırıyor ve zamandan kazandırır bizlere. Şiş örgü tekniklerine ve daha fazlasına mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Şimdi sökülen battaniye tamiri nasıl yapılır ona değinelim.

Sökülen Örgü Tamiri Nasıl Yapılır?

Battaniyelerimizi, örgülerimizi çok kullandığımızda bazen aşınır, yıpranır. Diş kaçırır sökülür. Tamamen söküp yeniden öremeyeceğimize göre bizde aşınan, yıpranan, sökülen yerleri tamir ederiz. Tamir edilen yerleri düzeltirken çirkin bir görüntü olmamasına da dikkat ederiz. Küçük bir yöntemle, basit bir yöntemle örgülerimizi düzeltiriz. Ama en güzel şekilde. Sökülen battaniye tamiri nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Zikzak örgü modellerinden oluşan bir bebek battaniyesinin tamirini yapacağız. Sizde tığ işi örgülerde böyle bir teknik kullanabilirsiniz.

Sökülen Battaniye Tamiri Nasıl Yapılır? 1

Battaniyemiz yukarıdaki gibi söküldü diyelim. Aynı renk iple dikerek sökülen kısmı tamir edeceğiz. Aynı tonda iplikle ve iğne ile battaniyeyi dikerek tamir edeceğiz.

Sökülen Battaniye Tamiri Nasıl Yapılır? 2

Tamir ettiğimizde eski görünümüne kavuşacaktır. Ve yine güvenle, severek kullanabilirsiniz battaniyenizi. Aynı tonda iple ve dikerek kolay bir yöntemle tamir ettiğimiz battaniye çok güzel görünüyor.

Sökülen Battaniye Tamiri Nasıl Yapılır? 3

Sökülen Battaniye Tamiri Nasıl Yapılır?

Sökülen battaniye tamiri nasıl yapılır izliyoruz. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.repeatcrafterme.com/2020/02/fixing-a-torn-crochet-blanket.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler