Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gökkuşağı Örgü Motif Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinde kullanacağınız çok hoş bir motifin yapılışını hazırladık. Gökkuşağı örgü motif yapılışı. Kırmızılar, sarılar, yeşiller kullanarak birde ana renk belirleyerek çok güzel tığ işi bebek battaniyeleri örebiliriz. Motifli bebek battaniyelerinde sadece gökkuşağı motifi değil yanında farklı motifleri kullanarak yeni tasarım modeller oluşturabilirsiniz. Özellikle çiçek motifleri veya hayvan figürlü motifleri kullanarak battaniyeleri örebilirsiniz. Tavşanlar, kuzular, uğur böcekleri, kaktüsler, güneşler… Birçok motifi kullanarak battaniyeleri örebilirsiniz.

Bebek battaniyesi için genelde bebe yünlerini, pamuklu ipleri kullanıyoruz. Pamuklu iplerle örülen motifler, örgüler çok daha güzel oluyor. Hem de sağlıklı. Uçan balon motifli bebek battaniyesi yapılışını gökkuşağı motifiyle de birleştirebilirsiniz. Beğeneceğiniz battaniyeler arasında bulmaca bebek battaniyesi yapılışı yer alıyor. Kenarları dilimli alışılmışın dışında  olan battaniyelerden. Tamamlandığında çok güzel duruyor. Aplikeli bebek battaniyesi modelleri de ilginizi çekecek modellerden. Şimdi yeni modelin yapılışına geçelim ve gökkuşağı örgü motif yapılışını öğrenelim.

Gökkuşağı Motif Nasıl Örülür?

Sevdiğiniz renklerle gökkuşağı motifler örebilirsiniz. Yine görsellerde gördüğünüz gibi birçok farklı motifi birleştirerek yeni modeller örebilirsiniz. Sadece gökkuşağı motifle de battaniyeleri tamamlayabilirsiniz.

Gökkuşağı Örgü Motif Yapılışı

Motif yukarıdaki gibi olacak. Yanında da örebileceğimiz bir battaniyeye örnek görüyoruz. O halde videoya geçelim ve gökkuşağı örgü motif yapılışına geçelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler