Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şaldan Uyarlama Battaniye Yapılışı

Daha önce şaldan uyarlama altıgen hırka modellerinden bahsetmiştik. Bugünde aynı modelin örgü battaniye şeklinde yapılışını göreceğiz. Aynı motifi üçgen şal modelleri olarak ördük. Daha sonra altıgen motif modelleri olarak ördük. Şimdi de kare motif modelleri olarak örüp battaniye olarak kullanacağız. Örgü yatak şalı, örgü yatak örtüsü, bebek battaniyesi olarak da kullanabiliriz. Büyük tığ işi motiflerden. Yabancı örgü modellerinden kare ve altıgen halini öğreneceğiz. Yine içeriğin alt kısımlarında Türkçe olarak üçgen halini bulacaksınız. Eğer hırka olarak örmek isterseniz tek yapmanız gereken şaldan uyarlama altıgen hırkaya göz atmanız yeterli. Biraz battaniye modellerinden bahsedelim. Sonra yeni modelin yapılışına geçeriz.

Bebek battaniyesinde çok güzel modellerden bahsettik. Büyük motifli, bütün örülen, küçük motiflerle piksel olarak çalıştığımız, şişle ördüğümüz, tığla ördüğümüz modellerden bahsettik. Son paylaştığımız modele enigma battaniye yapılışından ulaşabilirsiniz. Renklerin dans ettiği güzel bir battaniye. Artık ipleri de değerlendirebileceğimiz güzel, ağır modellerden. Renkli yeni motifli battaniye yapılışı ise değişik battaniye arayanlar için 2 motifin birleşiminden oluşan örneklerden. Daha fazlası için her zaman olduğu gibi önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi şaldan uyarlama battaniye yapılışını öğrenelim.

Şaldan Uyarlama Battaniye Nasıl Yapılır?

Fıstıklarla, örümceklerle örülmüş güzel bir battaniyenin yapılışını öğreneceğiz. Battaniyenin yapılışına geçmeden önce üçgen şeklinde şal olarak ördüğümüz videoyu izleyeceğiz. Türkçe olduğu için modelin yapılışını daha iyi öğreneceğiz. Daha sonra kare motif olarak yapılmış haline göz atacağız. Böylece yabancı örgü modeli de olsan Türkçe anlatımı izlediğimiz için örmemiz daha kolay olacak.

Gelin ilk olarak şal nasıl örülür ona bir bakalım.

İkinci olarak kare motifi battaniye olarak nasıl öreceğimize göz atalım.

Şaldan Uyarlama Battaniye Yapılışı 1

Şaldan Uyarlama Battaniye Yapılışı

Son olarak videoya geçelim baştan sona yapılışıyla şaldan uyarlama battaniye yapılışını öğrenelim.

 

Çok güzel görünüyor. Son olarak motifleri nasıl gerdireceğimizi öğrenelim. İster battaniyeyi bütün olarak isterseniz tek tek motif olarak gerdirme işlemi yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler