Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Enigma Battaniye Yapılışı

Muhteşem güzellikte yeni bir tarifle devam ediyoruz. Sırada enigma battaniye yapılışı var. Bebek battaniyesi modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü yatak örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Renklerin birbiriyle dans ettiği ağır battaniyelerden. Renklerle istediğiniz gibi oynayabileceğiniz battaniyelerden. Muhteşem. Eğer örgü örmeye ilk defa başladıysanız bu model size zor gelecektir. Üzerinde birçok tığ işi örgülerin çalışıldığı modellerden. Bu tarz tığ işi battaniyelere zaman zaman değindik. Her zaman kolay modelleri çalışmak, örmek olmaz değil mi. Birazda kendimizi zorlamak lazım. Biraz önceki modellerden bahsedelim. Daha sonra yeni enigma battaniye yapılışına geçeriz.

Şimdi muhteşem battaniyelerden bahsedeceğiz. Her biri o kadar güzel ki. Özenle örülmüş ağır modellerden. İlk modelimiz sekizgen battaniye modeli yapılışı olacak. Ayrıntılı bir şekilde yapılışını hazırlamıştık. Diğer modelimiz ise videolu mandala bahçe örgü modeli yapılışı olacak. Renklerin muhteşem uyumuyla örülmüş battaniyelerden. Krokodil örgü modeli battaniye yapımı çok hoşunuza gidecek diğer modellerden. Videolu mozaik battaniye nasıl yapılır bahsetmiştik. Değinmeden olmaz. Her zaman dediğimiz gibi daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi enigma battaniye yapılışını öğrenme zamanı.

Enigma Battaniye Nasıl Yapılır?

Rengiyle, modeliyle muhteşem bir battaniye daha. Bugün enigma battaniye örüyoruz. Enigma gizemli demekmiş. Yani gizemli bir battaniye öreceğiz. Sevdiğiniz renklerde pamuklu iplerle battaniyeyi örebilirsiniz. İlk olarak enigma battaniyeyi yakından inceleyelim.

Battaniyenin turlarını yakından inceledik. Şimdi tamamlanmış haline bakalım.

Enigma Battaniye Yapılışı 18

Enigma Battaniye Yapılışı 17

Enigma Battaniye Yapılışı 19

Enigma Battaniye Yapılışı 19

Enigma Battaniye Yapılışı 23

Enigma Battaniye Yapılışı 21

Enigma Battaniye Yapılışı 19

Enigma Battaniye Yapılışı 22

Çok güzel değil mi. Örgü severler örmeye başladılar bile. O halde daha kolay örmek için videoları izleyelim. Yine kaynakta bulunan linkten tüm turların yapılışlarına ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://itsallinanutshell.com/2024/02/15/enigma-blanket-free-crochet-pattern/

https://www.ravelry.com/patterns/library/enigma-blanket-2

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler