Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Motif Örnekleri Tığla Yapılan Motifler

Tığ işi örneklerinden çok güzel popcorn örgü modellerinden. Gökkuşağı renklerinde. Bebek battaniyesi modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Kırlent modellerinde de çok güzel duracaktır. Farklı renklerle de örebilirsiniz. Kenar kısımları beyaz iç kısmını farklı renklerde kullanabilirsiniz. Her turda renk değiştirebilir veya 2 renkli olarak yapabilirsiniz. 2 renkli olarak da çok güzel duracaktır. Bebek battaniyesi örerken ölçüleri istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. 90 x 90 ebatlarında oluyor genelde. Bebek battaniyesi motiflerini birleştirirken dikerek, karşılıklı sık iğne tekniği falan kullanabilirsiniz. Veya zikzak örgü bebek battaniyesi birleştirme örneğini de kullanabilirsiniz. Popconlu farklı bebek battaniyesi örnekleri de var. Mesela patlamış mısır bebek battaniyesi yapımı çok güzel bir örnek. Yıldız gibi ortası çiçekli çok hoş bir örnek. Tığ işi motif örnekleri tığla yapılan motifler çok güzeller. Hadi yapılışına geçelim.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı

Bebek battaniyesi modellerinden sihirli halka ile başlayıp üzerine popcorn örnekleri kurularak yapılmış bir örnek. Sihirli halkayı tığ işi örneklerin çoğunda kullanıyoruz. Örgü şal modellerinde, bebek battaniyelerinde, dantel örneklerinde ve daha birçok örgüde. Sihirli halka yapılışını önce videolu olarak izleyeceğiz daha sonra motifin yapılışına geçeceğiz.

Battaniyede pamuklu iplik ve 3,5 mm tığ kullanılmış. Motifin bitmiş boyutları yaklaşık 11 cm civarında. Motifimize sihirli halka ile başlıyoruz. 4 zincir çekiyor ve 4 trabzan yapıyoruz. Tığı ilmekten çıkartıp 1. trabzana takıyor sondaki ilmeği onun içinden geçiriyoruz. İlk popcornumuz hazır. 1 zincir çekip 1 trabsan yapıyoruz. Sonra tekrar 1 zincir çekiyoruz. Tekrar popcorn yapıyoruz. 4 popcorn olacak.

Tığ İşi Motif Örnekleri Tığla Yapılın Motifler

Şimdi renk değiştirip az önce yaptığımız 1 zincirlerin üzerine V trabzanlar yapıyoruz. Az önce yaptığımız gibi 8 popcorn yapıyoruz.

Tığ İşi Motif Örnekleri Tığla Yapılın Motifler 1

Bu turda 16 popcorn yapacağız.

Tığ İşi Motif Örnekleri Tığla Yapılın Motifler 2

Artık kenarları örme vakti.

Tığ İşi Motif Örnekleri Tığla Yapılın Motifler 3

Tığ İşi Motif Örnekleri Tığla Yapılın Motifler 4

Tığ İşi Motif Örnekleri Tığla Yapılın Motifler 5

Tığ İşi Motif Örnekleri Tığla Yapılın Motifler 6

Tığ İşi Motif Örnekleri Tığla Yapılın Motifler 7

Motifi tamamladık. Çok güzel oldu. Detaylı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Motif Örnekleri Tığla Yapılın Motifler 8

Kaynak : https://tallyscrafts.com/rainbow-pops-granny-square/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler