Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bal Peteği Örgü Modeli

Bal peteği örgü modelini istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Annem mor ve lila renklerini kullanarak kızıma bu modelden yelek örmüştü. Daha önce sizlere videolu bal peteği örgü modelinde nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık. Yapılışının ayrıntılarına oradan ulaşabilirsiniz. Bal peteği örneğinin birçok farklı çeşitleri var. Ajurlu bal peteği örneği bunlardan sadece bir tanesi. Bu zarif örgü en çok bebek örgü modellerine yakışıyor. Çok güzel hırka modelleri, battaniye modelleri, yelek modelleri yapabilirsiniz. Annemin kızım için ördüğü yeleği biz çok severek kullanmıştık. Alt kısmında pal peteği örneği vardı üst kısmı düz örgüden oluşuyordu. Robadan bebek örgüleri olarak yapmıştı. Çok sevilen bir diğer modelimizde popcorn kalp battaniye yapılışı. Çok güzel bir battaniye. Sizlere aynı şekilde örülen yıldız battaniye gibi motiflerin şablonlarını da hazırlamıştık. Bebek battaniyesi modellerinde kullanabilirsiniz.

Bal Peteği Örgü Modeli Yapılışı

Bal peteği örneğinin yapılışını sizlere daha önce ayrıntılı bir şekilde vermiştik. Üst paragrafta bahsetmiştik. Yazımıza ulaşabilir modelin yapılışını görebilirsiniz. Bal peteği örgü modeli 2 renk ip kullanarak örebilirsiniz. Peteklerin içini her turda farklı renk olarak yapabilirsiniz. Gökkuşağı renklerinde iplerle örebilirsiniz. Ana hatları tek renk olarak seçmeniz modeli daha güzel gösterecektir. İçi hatlar için istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Tıpkı aşağıda resimde gördüğünüz gibi.

Bal Peteği Örgü Modeli

Örneğin yapılışını daha önce verdiğimiz için tekrar burada vermedik. Ayrıntılara önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Ve birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler