Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bahar Çiçeği Motifli Battaniye Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinde kullanacağımız güzel bir modelin şemalı anlatımını hazırladık. Bebek battaniyesini örerken önce düz kare zemin hazırlıyoruz. Daha sonra bu kare zeminin etrafını renk renk örgü çiçek modelleriyle süslüyoruz. Adını da bahar çiçeği motifli battaniye yapılışı olarak alıyor. Çiçekli kısımlarda daha önce ördüğümüz örgülerden kalan yarım ipleri kullanabiliriz. Böylece onları değerlendirmiş olacağız. Emimin renkli çiçeklerle battaniyemiz çok güzel olacak. Az sonra yapılışını öğreneceğimiz tığ işi battaniye bizlere fikir verecek. Bebek örgü modellerinde kullanabiliriz. Bebek hırkaları, bebek yelekleri düz örgülerle örüp çiçeklerle, güllerle süsleyebiliriz.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz battaniyelerden bahsedeceğiz. Tabi hepsine burada değinmek çok zor. 750 den fazla anlatım var. Onlardan biri kenarı çiçekli kare motif yapılışı. Motifli çok güzel battaniyeler örebiliriz. Battaniyenin yapılışında kullanılan motif istediğimiz büyüklükte öreceğimiz kolay motiflerden. Klasiklerden. Hanım dilendi bey beğendi motifi. 90 x 90 ebatlarında örüp kenarını çiçeklerle tamamlayabiliriz. Yine çiçekli modellerle devam edecek olursak çiçek bahçesi battaniye yapılışı beğeneceğiniz modeller arasında. Farklı renkli bir battaniye örmek isterseniz havai fişek battaniye modeli yapılışı yuvarlak motiflerle örülmüş çok güzel modellerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimiz inceleyebilirsiniz. Şimdi bahar çiçeği motifli battaniye yapılışını öğrenmeye geçelim.

Bahar Çiçeği Motifli Battaniye Nasıl Örülür?

Beyazın asilliği ile örülmüş kolay battaniyelerden bir anlatım hazırladık. Düz battaniyemizi ise renkli çiçeklerle süsledik. Sarı, pembe, mavi, mor, yeşil renkler kullanarak çiçekleri yapabiliriz. Bebek battaniyesi, yatak örtüsü, TV battaniyesi olarak örebiliriz. 5 mm tığla, pamuklu iplerle battaniyeyi örüyoruz.

İlk olarak battaniyemizin şemalarına göz atalım.

Bahar Çiçeği Motifli Battaniye Yapılışı 2

Bahar Çiçeği Motifli Battaniye Yapılışı 3

Bahar Çiçeği Motifli Battaniye Yapılışı 4

Bahar Çiçeği Motifli Battaniye Yapılışı 5

Eğer şema ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Son olarak battaniyenin duruşuna göz atalım.

Bahar Çiçeği Motifli Battaniye Yapılışı

Bahar Çiçeği Motifli Battaniye Yapılışı 1

kaynak : https://blog.naver.com/eunppo11/220703943743

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler