Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pul Örgü Modeli Yapılışı

Birçok örgü modelinde kullanacağınız güzel bir örnek daha. Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz bir örnek yapılışı daha hazırladık. Bizde ilkleri görmeye devam edeceksiniz. Bebek örgü modellerine çok yakışacak bir örnek diye düşünüyorum. Biraz duruş olarak krokodil örgü modeline benziyor. Şal modellerinde, boyunluk modellerinde, örgü çanta modellerinde kullanabilirsiniz. Kendinize bu desenden tablet kılıfı , telefon kılıfı örebilirsiniz. Yelek modelleri örüp yeleğin ön kısımlarını bu örnekten yapıp arka kısımlarını düz olarak örebilirsiniz. Lif modellerine de uygun olur. Değişik lif örnekleri arayanlar için yepyeni bir örnek. İlk defa bizde gördüğünüz modellerden biraz bahsedecek olursak zürafa amigurumi tarifi böyle bir model. Farklı birçok örgü zürafa yapılışı var. Ama bu model ilk bizde. Başak desenli bebek battaniyesi örülüşü de aynı şekilde ilk defa bizde. Birçok örgüde kullanacağınız süper bir örnek. Şimdi yepyeni modelimizin yapılışına geçelim.

Pul Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modelin yapılışı çok güzel ve keyifli. Pamuklu ipler ve kullanacağınız iplere uygun tığlar tercih edebilirsiniz. Örneğin yapılışına geçebiliriz.

  1. Modele zincir çekerek başlıyoruz. Örgünüze göre zincir sayısını belirleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus 4 ve katları +3 zincir çekmek.
  2. Zincir çektikten sonra tüm ilmekler üzerine sık iğne yapalım.
  3. Sık iğneyi tamamladıktan sonra dönüyoruz ve 1 zincir çekip yanına sık iğne ile batıyoruz. Daha sonra 14 zincir çekiyoruz. Tunus işinde olduğu gibi tüm zincirlerin içinden ilmek çıkartıyoruz. Ve tığa ilmek alıp tığa topladığımız ilmeklerin hepsini birlikte örüyoruz.

Örneğin yapılışı bu şekilde. Sık iğne ile modeli sabitliyoruz. Ve tur tekrarı yaparak örüyoruz. Kalan kısımları videodan takip edebilirsiniz.

Pul Örgü Modeli Yapılışı

Pul Örgü Modeli Yapılışı 1

Şimdi yapılışını videolu olarak görelim.

Kaynak : https://www.crochetbeja.com/sequins-stitch-crochet-pattern-tutorial/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler