Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Büyük Motifli Battaniye

9 motifi örüp birleştirdikten sonra 90 x 90 ölçülerinde güzel bir battaniye örüyoruz. Battaniyemiz çiçekli. Örgü çiçek modelleri uygulamasını yaparak tek çiçeği de kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi, kırlent modelleri olarak örebilirsiniz. Büyük motifli battaniyenin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Battaniyemizi tığ ile örüyoruz ve pamuklu ipler kullanıyoruz. Büyük motifli battaniye tarifine geçmeden önce daha önce yaptığımız modellere değinelim. Şiş örgü ile battaniye örmek isterseniz pirinç modeli bebek battaniyesi hem kolay hemde çok şık. Parça ipleri de değerlendirebilirsiniz. Kolay motifli battaniye modelleri için tarifimize geçelim.

Kare Motifli Battaniye Yapılışı

9 motifle battaniye battaniyemizi tamamlıyoruz. İstediğiniz renk düzeni ile örebilirsiniz. İki farklı renkle örülmüş örneğini göreceğiz. Çiçek motiflerini farklı renklerle yapabilir yani her çiçekte farklı renk kullanabilirsiniz. Nilüfer çiçeğini andıran güzel bir model. Büyük motifli battaniye için şemalı anlatımıza geçelim. Bir motifin boyutları 30 cm civarında. Kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre ölçülerde değişiklik olabilir.

Büyük Motifli Battaniye 5

Motif çok güzel. Büyük motifin, yaprakların, motifleri nasıl eklediğimizi, kenar oyasını anlatan güzel battaniyenin şemalarını görelim.

Büyük Motifli Battaniye 7

Büyük Motifli Battaniye 8

Büyük Motifli Battaniye 10

Büyük Motifli Battaniye 11

Büyük Motifli Battaniye 12

Şemalarımızı gördük. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir, x ler sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor. Şemaları okuma yaparken takıldığınız bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Battaniyeyi mavi tonlarında ve yeşil tonlarında örülmüş son hallerine bakalım. Çok güzel duruyor.

Büyük Motifli Battaniye 2

Büyük Motifli Battaniye

Büyük Motifli Battaniye 4

Büyük Motifli Battaniye 1

Büyük Motifli Battaniye 3

Kaynak : https://m.blog.naver.com/s00020/221908982894

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler