Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pirinç Modeli Bebek Battaniyesi

Evde kalan ipleri değerlendirmek için veya yepyeni bir battaniye örmek için hem kolay hemde çıtır çıtır duran bir model. Sizlere yapılışını ayrıntılı bir şekilde hazırladık. Pirinç modeli bebek battaniyesi için bebe yünleri, yün ipler, akrilik ipler, pamuklu ipler gibi birçok ipi kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde, hırka modellerinde ve  bebek battaniyesinde  bu örneği çok kullanıyoruz. Ve her modele çok yakışıyor. Çok güzel pirinç örneğinden çanta yapımı örebilirsiniz. Bebek jileleri örebilirsiniz. Boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Oldukça kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayan, eline ilk defa şiş ve ip alan arkadaşlarımız da çok rahat bir şekilde örebilirler. Modeldeki gibi battaniyenizi  renk renk örebilirsiniz. Uzun renk geçişli ipler kullanabilirsiniz. Tek renk olarak örebilir ve üzerine örgü aplike modelleri ile süslemeler yapabilirsiniz. Pirinç modeli bebek battaniyesini her şekilde örüp kullanabilirsiniz.

Pirinç Bebek Battaniyesi

Kenarına püsküller takıp saç örgüsü ile süslediğimiz, renk renk ördüğümüz harika bir model. Hem kolay hemde şık. Pirinç modeli bebek battaniyesinde kullandığımız renkleri, renk geçişlerini hırka, yelek modellerinde de kullnabilirsiniz. Modelde 10 renk ip kullanılmış. O yüzden parça ipleri değerlendirmek için iyi bir model. Modelimiz pirinç örgü. 2 tur tekrarından oluşuyor.

1.tur: Şişimize ilmekleri attıktan sonra sıra sonuna kadar 1 düz 1 ters olarak örüyoruz.

2. turda ise düzler üzerine ters, tersler üzerine düz örüyoruz. Böylece modelimiz oluşuyor. Birazdan yapılışını videolu olarak da izleyeceğiz.

Battaniyedeki ilmek sayılarını ve renk düzenini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe göre şişlerinizi tercih edebilirsiniz. Şimdi pirinç örgünün nasıl örüldüğünü izleyelim.

Üst kısımda hem yazılı olarak hemde videolu olarak pirinç örgünün detaylarına baktık. Şimdi de battaniyede nasıl durduğuna bakalım. Kenarına püsküller taktık. Ve bu püskülleri saç örgüsü ördük.

Pirinç Modeli Bebek Battaniyesi 4

Pirinç Modeli Bebek Battaniyesi

Pirinç Modeli Bebek Battaniyesi 1

kaynak : https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8416&cid=17

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler