Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Motifli Battaniye

Çok renkli çok güzel bir motifin yapılışını daha hazırladık. Battaniye modellerinde, yelek modellerinde, hırka modellerinde, kırlent modellerinde ve diğer  motifli örneklerde kullanabilirsiniz. Sizlere fikir verecek motiften birkaç renk uygulaması da mevcut. Beğendiğiniz renklerde , istediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Motifli örneklerden birçok modele uyarlanan bir örnek var. Şallarda, yeleklerde, battaniyelerde , kırlentlerde, hırkalarda ve daha birçok örgüde kullanıyoruz. Evet hanım dilendi bey beğendi motifinden bahsediyorum. Hepiniz doğru bildiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi ile ilgili birçok örnekten, çeşitli motiflerden bahsettik. Motifli uzun hırka yapılışı mesela hanim dilendi bey beğendi motifinin bir çeşidinden oluşuyor. Kare motifli battaniye modeli yapımı yine çok sevilen örneklerimizden. Battaniye ve kırlent örneklerine çok yakışıyor. Daha düz, şık örneklerden battaniye isterseniz şiş örgü modellerinden yapılan selanik battaniye yapımını örebilirsiniz. Kare motifli battaniye yapımına geçebiliriz.

Kare Motifli Battaniye Nasıl Yapılır?

Renkle ile kare motifli battaniye çok şık duruyor. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde bu modelden başlayabilirsiniz. Çeşitli renklerle örülmüş model seçeneklerini de göreceğiz. Elinizde bulunan iplerle , eğer yoksa ipiniz yeniden alarak bu zarif modelden örebilirsiniz. Modelin hemen şemasını vermek istiyorum.

Kare Motifli Battaniye 4

Şemada kullanılan semboller hep aynı. Standart. Noktalar zincir, siyah dikdörtgenler sık iğne, uzun çizgiler trabzan, uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler tığa kaç kez ip dolamamız gerektiğini gösteriyor. Şimdi motifin renk uygulamalarını görelim.

Kare Motifli Battaniye 1

Kare Motifli Battaniye 2

Kare Motifli Battaniye 3

Kare Motifli Battaniye

Kaynak : http://www.diyideas.ru/pages/9778.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler