Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Motifli Uzun Hırka Yapılışı

Bu motifi daha önce görmüş olabilirsiniz. Battaniye modellerinde çok kullanılıyor. Şimdi bu güzel motifle çok şık hırka örüyoruz. Havalar ısındı derken birden soğudu. Bu soğuk geçen bahar günlerinde ördüğünüz anlatımlı hırka modelleri sizleri sıcacık tutacak. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Bu modelden örüp satış yapan birçok arkadaş var. Satış için yepyeni örgü modelleri ve yapılışları arıyorsanız bu şık modelden örebilirsiniz. Saç örgülü hırka modelleri de çok güzel oluyor. Bu kış çok örüldü bu model. Özellikle degrade örgü modelleri olarak. Degrade örgü modeli yani renk geçişli olarak yapılan örgüler. Çok güzel oluyor. Boyunluk modellerinde, şapka modellerinde , hırka modellerinde çok güzel duruyor. Daha ince iplerle anlatımlı tiftik hırka modeli yapılışı da yapabilirsiniz. Beğendiğiniz örnekleri hırkalarınızda uygulayabilirsiniz.

Motifli Uzun Hırka Nasıl Örülür?

Bu tarz hırkalarda Nako inci, alize cotton ile örüyorlar. Sizler elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Veya beğendiğiniz ipleri alıp örebilirsiniz. Bir hırka için ne kadar ip kullanmak gerekir , yeterli olur bilemiyorum. Aldığınız iplerin kağıtlarını kaybetmezseniz onlarla aynı seri numaralarından bulup örebilirsiniz. Ana renkten fazla alabilirsiniz. Tığ olarak aldığınız iplere uygun tığlar tercih edebilirsiniz.

Sizlere motifin önce şemasını vermek istiyorum. Şemada daire zinciri, uzun çizgi trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamanız gerektiğini temsil ediyor. Ve motifleri ekleme şemasını da veriyoruz.

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 5

Motifleri istediğiniz renk sırasına göre örebilirsiniz.

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 6 Motifli Uzun Hırka Yapılışı 8

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 7

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 9

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 14

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 11

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 13

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 10

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 12

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 4

Tüm motifleri ekleyip bitirdiğimizde el emeği hırkamızın keyfini çıkartabiliriz.

Motifli Uzun Hırka Yapılışı

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 3

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 2

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 1

Motifli Uzun Hırka Yapılışı 15

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/23477.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler