Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kapişonlu Örgü Ceket Yapılışı

Sizlere çok zarif örgü hırka modelinden bahsetmek istiyorum. Bu modeli daha önce sizlere tiftik hırka modeli olarak yapılışını videolu olarak yayınlamıştık. Yapılışını detaylı olarak orada bulabilirsiniz. İsmi birçok yerde farklı isimlerde adlandırılıyor. Kaşık örgü modeli olarak geçiyor. Çilek örgü modeli olarak geçiyor. Model ismi yöreye göre değişebiliyor. Yurt dışından bir örnek ve daha çok kaşık örgü modeli yapılışı olarak geçiyor. Bu modeli her türlü örgülerinizde kullanabilirsiniz. Önceki modellerimizde hırka modeli olarak örebilirsiniz. Yelek modeli olarak görebilirsiniz. Ahududu örgü modeli, ahududu örneği çok popüler bir örnek. Videolu kapişonlu örgü ceket yapılışında da bu modeli kullandık. Her örgüye çok yakışıyor. Dilerseniz kapişon kısmına kürk dikmeyebilir yine pirinç örgü uygulaması yapabilirsiniz.

Kapşonlu Hırka Modelleri Yapılışı

Çok zarif bir model olar kaşık örgü modelinden bahsedeceğiz. Şablonu aşağıda verilmiştir.

Videolu, Kapişonlu Örgü Ceket Yapılışı 3

Model için bebe yünü ve 3.5 mm şiş kullanılmıştır. Kaşık örgü modeli hırka yapılışı videolu olarak aşağıda görelim. Model bittiğinde ortaya çok şık bir görüntü çıkıyor. Modeli çeşitli aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz. Farklı dekoratif düğmeler, farklı tarzda iplikler, keçeler ve diğer süsleme malzemeleri kullanabilirsiniz. Aslında süslemeyi çok kullanmaya gerek yok. Gösterişli bir model.

İşte modeli ördüğünüzde elinizde olacak görüntü. Çok şık değil mi. Daha detaylı bilgiyi videolu anlatımlı tiftik hırka modeli yapılışında görebilirsiniz.

Videolu, Kapişonlu Örgü Ceket Yapılışı 2

Videolu, Kapişonlu Örgü Ceket Yapılışı 1

Videolu, Kapişonlu Örgü Ceket Yapılışı

Ahududu Örgü Modeli Yapılışı Video

Etek uçları, kol ağzı ve ön lastik kısımları için pirinç örgü yapılışını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/vita77/post391324700/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler