Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kastırmalı Hırka Modelleri

Çocuklar için çok güzel bir hırka. Batik iplerle de çok güzel duruyor. Tam karelerin birleştiği yere inciler de dikebilirsiniz. Bebek hırkalarının ilmek sayılarını istediğiniz gibi ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Kastırmalı hırka modellerini kolsuz yaparak bebek yeleklerinde de kullanabilirsiniz. Şapka modellerinde, atkı modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok güzel bir örnek. Tarifin yapılışını baştan sona ayrıntılı bir şekilde videoda bulabilirsiniz. Şiş hırka modellerinden surprise bebek ceketi yapılışı şahane bir örnek. Kız ve erkek bebekler için örebilirsiniz. Ahududu örgü çocuk hırka yapılışı da bebek yeleklerinde şapka modellerinde, atkılarda çok güzel duruyor. Daha çoook örneğimiz var. Bu güzel örnekleri dilediğiniz modelde kullanabilirsiniz.

Kastırmalı Bebek Hırkası Nasıl Örülür?

Yakadan başlamalı çocuk hırka modeli için örnek olarak kastırma modelini kullanıyoruz. Modelde verilen ölçüleri 2 – 3,5 yaş için uygun. Kastırmalı hırka modelleri için bebe yünlerini kullanabilirsiniz. Bu modelle şapka ve atkı modelleri de çok şık duruyor. Bebe yünleri için 3,5 mm şiş kullanılıyor genelde. Bu model için 88 ilmek atarak başlayabilirsiniz. İlmek sayılarını azaltarak veya artırarak daha büyük çocuklar için örebilirsiniz. Hırkanın alt kısmını da uzatmanız gerekir.

Kastırmalı Hırka Modelleri

Hırkamız bittiğinde yukarıdaki gibi görünecektir. Tüm ayrıntıları baştan sona videoda. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. İşte bu güzel hırkanın tarifi. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler