Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haraşo Bebek Hırka Yapımı

Şahane bir model daha hazırladık. İster örgü süveter modelleri olarak, isterseniz bebek örgü hırka modelleri olarak, isterseniz de bebek örgü kazak modelleri olarak örebilirsiniz. Çok güzel bir örnek. Şiş örgü fıstıklarla süslenmiş bir haraşo bebek hırka yapımı. Sizler için en yeni örgü modellerini hazırlamaya devam edeceğiz. Sizlere en yeni Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz modelleri paylaşmak bizleri çok heyecanlandırıyor. Tabi bizim ardımızdan aynı kopyala yapıştır yapan bizden alan çok. Saçaklı örgü süveter yapılışı ilk defa bizde gördüğünüz modellerden. Yeşil yan kısımları saç örgülü yelek paylaşmıştık. Bu modelde birçok takipçimiz tarafından örüldü. Saç örgülü yelek nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Ahududu örgü modeli yapılışı ile birçok örgüler örebilirsiniz. Ben kızıma ponçik hırka ördüm bir tane. Videosunu çektim. Yakında yayında olur. Şiş örgü modellerinden çok kullandığımız haraşo örgü ile çok şık hırka , kazak öreceğiz. Kolay ama değişik bir teknikle.

Haraşo Hırka Nasıl Örülür?

Verilen ölçüler 0 – 3 aylık bebek için uygun. Tabi kullanacağınız bu ölçüler sizin öreceğiniz ipin kalınlık ve inceliğine göre değişecektir. 50 gramlık iplerden 105 mm inceliğinde bir iple ve 3,5 mm şiş ile örüldü. Videolarda kazak veya hırka olarak nasıl yapılacağını görebilirsiniz. Kazak veya hırkanın nasıl yapıldığını fotoğraflarda görebilirsiniz.

Şimdi fotoğraflarla hırka ve kazak için aradaki farkı görelim.

Haraşo Bebek Hırka Yapımı 3

Haraşo Bebek Hırka Yapımı 15

Haraşo Bebek Hırka Yapımı 11

Haraşo Bebek Hırka Yapımı 1

Ön ve arkayı bitirdikten sonra yan kısımlardan şişe ilmek alıyoruz. Ve fıstıkları örüyoruz. Birkaç sıra haraşo örüp kol için olan ilmekleri örüyoruz. Kenarlardan ilmekleri kesiyoruz.

Haraşo Bebek Hırka Yapımı 12

Kolları da aşağıdaki resimdeki gibi yeterli uzunlukta örüyoruz.

Haraşo Bebek Hırka Yapımı 4

Ve hangi ölçülerde örmeniz gerekiyor görelim.

Haraşo Bebek Hırka Yapımı 16

Haraşo Bebek Hırka Yapımı 13

Haraşo Bebek Hırka Yapımı 2

Ve etek ucunda bulunan bordürler.

Haraşo Bebek Hırka Yapımı 5

Haraşo Bebek Hırka Yapımı

Şahane oldu. Ben bayıldım.

Ve şimdi de haraşo bebek hırka yapımını videolu olarak görelim. Ve kolların nasıl dikildiğini. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.puntomoderno.com/jersey-de-bebe-leo

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler