Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Anlatımlı

Kız ve erkek bebekleriniz için yakadan başlama bebek yeleği anlatımlı model var sırada. Dilediğiniz renklerde öreceğiniz tığ işi örgü ile yapılmış güzel bir model. Bebek yeleklerinden örgüye yeni başlayanlar ve çocuklarına yelek örmek isteyenler için güzel ve kolay bir örnek. Beğendiğiniz örneklerden bebek yelekleri örebilirsiniz. Yakadan başlama veya düz, klasik olarak alttan başlayarak. Ahududu örgü modeli yapılışından çok güzel örgü bebek yelek modelleri örebilirsiniz. Ponponlu bebek yeleği yapılışı da erkek ve kız bebekler için uygun bir örnek. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışı için önceki yazılarımıza ulaşabilir bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği

Yakadan başlama bebek yeleği anlatımı için malzeme olarak 3 adet inci düğme , 1.5 yumak nako lüks minnoş örgü ipi,  3.5 numara tığ kullandık. Bebek yeleğimizin ölçüleri uzunluğu 31 cm genişliği ise 25 cmdir. 6 ay 1 yaşa kadar  uygundur. Bebeğiniz minyon ise 1.5 yaşa kadar da giydirebilirsiniz.

Yeleğe ilk olarak 99 zincir çekilerek başlanır.3 zincir fazladan çekilerek en son zincire batarak üçlü trabzan yapılır. Yeleğin ön bedeni için 15 tane trabzan yapılarak devam edilir. Sonra kol ayrımı yapılarak 18 trabzan kolu için örülür. Tekrar kol ayrımı yapılarak arka bedeni için 30 trabzan yapılır. Diğer kolu içinde 18 tane trabzan diğer ön beden içinde 15 tane trabzan yapılarak ilk sıra biter. Her sıranın bitiminden sonra üç zincirle dönüş yapılır kol ayrımlarına kadar olduğu gibi trabzanlar örülerek kol ayrımda artırmayla sayılar çoğalır. Bu şekilde roba kısmı 9 sıra örülerek bitirilir. 10. Sıra kol birleşimi yapılarak sıra tamamlanır. 11, sırada yeleğin düz tarafından model kurularak 11 sıra örülüp 22 cmle model kısmı bitirilir. Yan kısmı ve yaka kısmına kenar oyası yapılarak tamamlanır.

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Anlatımlı 1

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Anlatımlı

Ayrıntılı bir şekilde bebek yeleğinin yapılışını baştan sona görelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler