Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Çocuk Örgü Kazak Modelleri Anlatımlı

Kız çocuklarınız için de örebilirsiniz bu güzel ve kolay örgü kazak modelinden. Erkek çocuk kazak örneklerine sizlere anlatımlı modeller de vermeye çalışıyoruz. Erkek bebek yelek modelleri de arayanlar birçok örnek bulabilirler sayfamızda . Kimi anlatımlı , kimi videolu, kimi ise sadece örnek. Kendiniz için , eşiniz için, kızlarınız için, oğullarınız için birçok model bulabilirsiniz. Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri. Ne ararsanız var. Bugün ise konumuz erkek çocuk kazak modelleri.

Erkek Bebek Kazak Modelleri ve Yapılışı

Bu güzel örgüyü her bedene göre uyarlayabilirsiniz. İlmek sayısını ayarlarken saç örgüsünü 8 ilmek üzerinden yapıyoruz. Diğer kısmı da 8 ilmek üzerinden yapıyoruz. 2 örnek için 16 ilmek gerekiyor.

Modelin ön kısmı için şişe 74 ilmek atarak başlıyoruz. 10 sıra 2 ilmek düz, 2 ilmek ters olacak şekilde lastik örüyoruz. daha sonra sıra sonuna kadar 8 ilmek düz , 8 ilmek ters olarak örüyoruz. Arka kısmını tam tersi olacak şekilde örüyoruz. 8 sıra bu şekilde ördükten sonra önden düz olan ilmekleri 4 + 4 ilmekleri yer değiştirerek saç örgüsü yapıp örüyoruz. Ters örnek olanlar yine aynı şekilde örülüyor. Saç örgü kısmı bittiğinde tur başında bu sefer ters olarak başlıyoruz. İkinci örneğimiz saç örgüsü olacak.

Erkek Çocuk Örgü Kazak Modelleri Anlatımlı

27 cm bu şekilde örüyoruz. Daha sonra sağ omuz için 23, sol omuz için 23 ilmek ayırıyoruz. Ortada 28 ilmek kaldı. Bu 28 ilmeğin 12 ilmeğini kapatıyoruz. 16 ilmek kaldı. Bu 16 ilmeği iki kenardan, iç kısımlardan önce 4 ilmek kesiyoruz. Sonra 2 sonra tekrar 2 kesiyoruz. Sadece omuzlar için ayırdığımız ilmeklerimiz kaldı şişte. Bu ilmekleri resimdeki gibi 1 örnek bitene katar örüp örgüyü bitiriyoruz. Arka kısmı da aynı şekilde örüyoruz.

Erkek Çocuk Örgü Kazak Modelleri Anlatımlı 2

Erkek Çocuk Örgü Kazak Modelleri Anlatımlı 1

Kol için 46 ilmek ile başlayalım. 10 sıra 2 düz , 2 ters olacak şekilde lastik örelim. Daha sonra belli oranda artırıp ilmek sayısını 52 yapıyoruz. ( 6 ilmek artırma)  kolu örüyoruz. Önce 6 sırada bir artır yapıyoruz. Sonra 3 kez 4 sıra örüp bir sonraki sırada 1 artırma yapıyoruz. İlmek sayısı 74 oldu. 20 -31 cm kolu örüyoruz. Ve örgüyü bitiriyoruz.

Erkek Çocuk Örgü Kazak Modelleri Anlatımlı 3

Ön ve arka kısmı resimdeki gibi omuz kısımlarından dikiyoruz. Yaka için şişimize ilmek alıyoruz. Ve 2 düz , 2 ters ile 10 – 11 sıra lastik örüyoruz. Kolladı ve kazağın kalan kısımlarını dikip bitiriyoruz.

Erkek Çocuk Örgü Kazak Modelleri Anlatımlı 4

Erkek Çocuk Örgü Kazak Modelleri Anlatımlı 5

Erkek Çocuk Örgü Kazak Modelleri Anlatımlı 6

Kaynak : http://ya-vyazhu.ru/uzoryi-spitsami/kosyi-i-zhgutyi/kak-vyazat-detskiy-pulover-diagonal-ka-spitsami

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler