Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tomurcuk Örgü Modeli Yapımı

Erkek kazak modellerine, battaniye modellerine , tüm örgü modellerine yakışan güzel bir örnek. Yapılışını sizlere ayrıntılı olarak verdik. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. İki renkli örgü modellerine çok yakışmış. İsteyenler tek renk olarak da örebilir. Ama iki  renkle daha iyi göstermiş modelleri. İki renkli örgü modelleri videosunun öncesinde ayrıntılı olarak verdik. İstediğiniz anlatımı tercih edip örebilirsiniz.

Tomurcuk Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli iki renkli olarak örüyoruz. Renk geçişlerini sizlere anlatımlı olarak verirken bahsetmeyeceğim. Ama videodan renk geçişlerini takip edebilirsiniz.

1.tur : İlk sırayı düz olarak örelim.

2.tur : İkinci sırayı ters olarak örelim.

3.tur : Renk değiştiriyoruz. İlk ilmeği düz olarak örüyoruz. İkinci ilmeği düz olarak örüyoruz ve şişten ilmeği çıkartmıyoruz. İpi kendimizden tarafa geçirip tekrar örüyoruz. bir ilmek içinde şişte 3 ilmek oluyor. 1 ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. Tekrar 1 ilmeği düz örüyoruz. Şişten çıkartmıyoruz. İpi kendimizden tarafa getirip tekrar düz olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettiriyoruz.

4.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. İkinci ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Az önce yaptığımız 3 ilmeği birlikte düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

5.tur : Renk değiştirip 1 sıra düz olarak örelim.

Modelin yapılışı bu turların tekrarından oluşuyor. Sadece ikinci tomurcukları oluştururken ilk ilmeği düz örüyoruz. İkinci ilmeği örmeden alıyoruz. 3. ilmekte tomurcuk yapıyoruz. Bu şekilde modeli kaydırmış oluyoruz. Kolay ve güzel bir model.

Video için resme tıklayınız.

Videolu, Tomurcuk Örgü Modeli Yapımı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler