Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş ile Boyunluk Yapımı

Örgüye yeni başlayanlar için kolay çıtır çıtır duran bir model yapılışı hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde süper bir proje. Örgü atkı modellerinde, örgü boyunluk modellerinde ve isterseniz birçok örgüde kullanacağınız bir model.  Beğendiğiniz şiş örgü örnekleri ile harika boyunluklar örebilirsiniz. Mesela kaburga boyunluk nasıl örülür sizlere bahsetmiştik. Bu modelden istediğiniz renklerde atkılar örebilirsiniz. Örgü atkı modelleri bayanlar için anlatımlı birçok örneğimiz var. Bu güzel örnekleri inceleyebilir ve beğendiğiniz modelleri kendiniz için, hediyelik olarak örebilirsiniz. El örgüsü bere modelleri ve yapılışı atkı ve bereleri takım olarak örüp kullanabilirsiniz. Takım olarak kullanılan modellerde kullanıldığında çok şık duruyor. Şiş ile boyunluk yapımı, tığ işi boyunluk yapımı gibi birçok örgülerinize bere modelleri de örüp takıma çevirebilirsiniz.

Pirinç Örgü Boyunluk Nasıl Örülür?

Şiş ile boyunluk yapımının ölçülerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Biz sizlere şişe ilmek atma şeklini ve pirin örgü modelinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Sizde şişinize ilmekleri atarak boyunluk modellerinizi örebilirsiniz. Tek renk olarak veya şeritler halinde renkli olarak da örebilirsiniz. Birkaç model örneği ayarladık. Beğendiğiniz şekillerde örebilirsiniz.

Şiş ile boyunluk yapımına başlamak için önce ilmek atılışını görelim.

Çok kolay ve çıtır çıtır bir model. 1 düz 1 ters olarak örüyoruz. Arka sırada da 1 ters 1 düz olarak örerek modeli örüyoruz. Hadi şimdi pirinç örgünün nasıl yapıldığını videolu olarak izleyelim.

Örneğimizin nasıl yapıldığını izledik. Oldukça kolay bir model. Hadi şimdi bu örnek ile yapılan şiş ile boyunluk yapımı modellerini inceleyelim.

Kaynak : https://www.pinterest.se/pin/377669118752247651/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler