Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kaburga Boyunluk Nasıl Örülür?

Şiş örgü modellerinden yepyeni bir model tarifi hazırladık. Örgü boyunluk modelleri  olarak kullanabilirsiniz. Yepyeni bir model. Kendim için örerken sizlere videolu anlatımını hazırladım. Umarım beğenirsiniz. Her renk ile örebilirsiniz. O kadar güzel bir model ki. Her renk ile çok güzel duruyor. Birçok farklı rengi ile örülmüş el örgüsü modellerinin yapılışını hazırladık. Çok şık duran bir örnek. Ve örmesi de oldukça kolay. Belli kısımlarda artırma, belli kızımlarda azaltma yaparak ördüğümüz bir model. Herkesin rahatlıkla örebileceği bir tarif. Kaburga örgü modeli sayıları farklı ayarlanarak el örgüsü bere modelleri ve yapılışı olarak da örülebilir. Sadece yay gibi duran kısımlar alınarak örgü şapka modellerinde de kullanılabilir. Şişle boyunluk modellerini çok severek öreceksiniz. Ve her renk ile özellikle batik renk iplerle harika duruyor. Ben canlı renklerde bir ip seçmiştim. Birazdan ip bilgisi ve şiş bilgisi de vereceğim. Sizde örgü boyunluk modellerini istediğiniz ip ve ipinize uygun şişlerle örebilirsiniz. Hadi şimdi kaburga boyunluk nasıl örülür detaylara geçelim.

Şiş Örgü Boyunluk Nasıl Örülür?

Kaburga boyunluk nasıl örülür önce malzeme listesi ile devam edelim. İp olarak nako vals kullanmıştım. Renk kodu yanlış hatırlamıyorsam 8923. Yaklaşık 2 ip gitmişti. Ve 3,5 – 4 mm şiş kullanabilirsiniz. Ayrıca işaretleyiciye ihtiyacımız olacak. Birde kesme işlemlerini rahat yapabilmek için tığa.

Kaburga boyunluk 3 aşamadan oluşuyor. Sizler boyunluğun ölçüsünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hadi yapılışına geçelim.

  • 1. aşamada 40 – 50 cm olana kadar ( 36 kaburga ) 3 ilmek ile başlıyoruz. 6 sıra düz 6 sıra ters örüyoruz. Her 6 sıra sonunda ise hep aynı yerden son ilmekten artırma yapıyoruz.
  • 2. aşamada ise 30 cm olana kadar 2 sırada bir sıra sonunda 1 artırma yapıyoruz. 6 sırada bir ise sıra başında eksiltme yapıyoruz.
  • 3. aşamada ise 40 – 50 cm olana kadar her sırada, sıra sonunda 1 ilmek artırma yapıyoruz. Her 6 sırada bir de sıra başında 4 ilmeği birlikte örerek kesiyoruz.

Kaburga Boyunluk Nasıl Örülür? 17

Kaburga Boyunluk Nasıl Örülür? 27

Kaburga Boyunluk Nasıl Örülür? 18

Tüm işlem bu kadar. Karışık gelmiş olabilir. Ama örmeye başladığınızda çok kolay olduğunu göreceksiniz. Bu işlemleri yaparken hep 6 sıra düz, 6 sıra ters olarak örüyoruz. Boyunluğun uç kısımlarına boncuklar, püsküller, yapraklar veya çeşitli aksesuarlar yapabilirsiniz.

Hadi şimdi aynı şekilde örülmüş birçok farklı renkte kaburga boyunluk modellerini inceleyelim.

Ve sıra geldi kaburga boyunluk nasıl örülür videolu anlatımına geçmeye. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.olinohobby.com/

https://www.ravelry.com/patterns/library/frangiflutti

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler