Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Modelleri

Boyunluk modelleri ve bere modellerinde çok kullanılan ve çok yakışan bir örnek hazırladık. Kılçık örgü modeli. Erkek boyunluk modeli olarak hazırlamıştık. Ama bayanlar içinde kullanılabilecek bir örnek. Örneğin detaylı anlatımına erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışından ulaşabilirsiniz. Sizlere yine bu güzel modeli video çekmeye çalışmıştım. Videodan da izleyerek yapabilirsiniz. Aslında kolay bir model. Biraz karışık gibi görünüyor. Birçok farklı renk uygulaması ile örebilirsiniz. Yeşillerle, kahvelerle, grilerle çok güzel duran bir örnek. Daha fazla örnek anlatımlı modeller için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Biz şimdi şapka ve boyunluğun en güzel el örgüsü modellerinden olan kılçık modelinin yapılışına geçelim.

Örgü Boyunluk ve Şapka Nasıl Örülür?

Şapkalarda, boyunluklarda kullanabileceğiniz harika bir örnek. Karışık gibi görünsede modeli takip ettiğinizde kolay olduğunu göreceksiniz. Örneği takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Model 10 ve katlarından oluşuyor. El örgüsü modellerinden şapka, boyunluk veya diğer örgüleriniz için bunu dikkate alarak ilmek sayılarınızı hesaplayabilirsiniz. Modelde aşağıdaki gibi bir iplik kullanılmış.

El Örgüsü Modelleri 2

El Örgüsü Modelleri 1

Beğendiğiniz iplerle ve kullanacağınız ipe uygun şişlerle örneğinizi örebilirsiniz. % 60 alpaka % 30 merinos yünü % 10 akrilik  bir iplik kullanılmış. Ve renk olarak gri tonlarında bir iplik seçilmiş. Zevkle öreceğiniz çabuk ilerleyen bir model. Boyunluğun boyutları 110 x 38 cm ebatlarında örülmüş. İlmekler atıldıktan sonra 1 düz 1 ters olarak lastik örüyoruz. Daha sonra modeli kuruyoruz.

El Örgüsü Modelleri 4

El Örgüsü Modelleri 6

El Örgüsü Modelleri 7

El Örgüsü Modelleri 3

El Örgüsü Modelleri 5

Misinalı şişle dairesel olarak örülmüş. Aşağıdaki videoda ise düz yani misinalı olmayan şişle örülüş şekli veriliyor. Videoya geçmeden önce şemayı sizlere verelim.

El Örgüsü Modelleri

Ve şimdi kullanılan örneğin videolu anlatımını izleyerek görelim. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. İşte güzel örneğin tarifi.

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/9072693/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler