Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı

Güzel bir fikirle geldik. Sırada herkesin rahatlıkla örebileceği örgü boyunluk modellerinden bir çalışma var. Haraşo düğmeli boyunluk yapılışı. Hem boyunluk modelleri hem de örgü atkı modelleri olarak kullanacağımız bir çalışma olacak. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla boyunluğu örebilirler. Yine sizlere şiş örgü ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür anlatan videolar hazırladık. Aynı modeli pirinç örgü modelinden de yapabiliriz. Yine pirinç örgü nasıl yapılır videodan izleyebilirsiniz. Boyunluğumuzu şapka olarak da kullanabiliriz. Çok basit bir şekilde örebilirsiniz. Sadece 3 akşamda belki daha erken bitireceğiniz projelerden. Biraz boyunluk modellerinden bahsedelim. Mesela örgü şal atkı modelleri anlatımlı yeşil renkle ördüğümüz boyunluk, atkı, şal olarak kullanabileceğimiz bir parça. Kolay örgü boyunluk yapılışı tığla ördüğümüz örneklerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi incelemeye davet ediyoruz. Şimdi haraşo düğmeli boyunluk yapılışını öğrenme vakti.

Düğmeli Boyunluk Nasıl Örülür?

7 mm şişle, kalın iplerle ördüğümüz bir boyunluk. Şişe 26 ilmek atarak başlıyoruz. Haraşo örgüyü ön sıradan da arka sıradanda düz olarak örüyoruz. Tabi bu işlemi ön sıradan arka sıradan ters olarak yapanlar da var. Size nasıl kolay geliyorsa öyle yapabilirsiniz. 2 sıra ördükten sonra 3 adet düğme iliği koyuyoruz. 35 cm ördükten sonra tekrar 3 adet düğme iliği açalım. Sonra örmeye devam edelim. 1 metre 55 cm civarı kadar örülmüş tarifte. Siz istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz.

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı 1

İlk olarak boyunluğun tarifiyle başladık. Dilerseniz ilikleri sonda da ekleyebilirsiniz. Mesela boyunluğun bitimine 35 cm kala 3 ilik açabilirsiniz. 35 cm ördükten sonra tekrar ilik açıp 2 -3 sıra örüp bitirebilirsiniz. Biraz haraşo düğmeli boyunluk yapılışını yakından inceleyelim.

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı 2

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı 3

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı 4

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı 5

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı 6

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı 7

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı 8

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı 9

Haraşo Düğmeli Boyunluk Yapılışı 10

Şimdi boyunluğu örerken bize yardımcı olacak videoları izleyelim.

Kaynak : http://web.archive.org/web/20130718114714/http:/www.luckyslug.fr/archives/4518

https://www.ravelry.com/projects/LuckySlug/c-a-m-e-l-e-o-n

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler