Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı

Bu proje için kalıp iplik ve kalın tığ kullanıyoruz. Modelde 19 mm tığ ve 12 mm tığ kullanılmış. İpiniz ince gelirse birkaç kat yaparak kalınlaştırabilirsiniz. Boyunluk modelleri ve yapılışları kolay modeli sevdikleriniz için örüp hediye edebilirsiniz. Çok daha farklı anlatımlı örgü boyunluk modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Pirinç örgü modeli boyunluk yapabilirsiniz. Evde kalan iplerle renk renk , çizgi çizgi yapabilirsiniz. 9 farklı şekilde giyilen boyunluk modelleri yapabilirsiniz. Ve şimdi kolay ve yeni modelimize geçelim.

Kolay Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Modele 19 mm tığ ile 33 zincir çekerek başlıyoruz. Ve baştaki ve sondaki zinciri birleştirerek halka oluşturuyoruz. Daha sonra her bir zincir üzerine tekli trabzan yapıyoruz. Tekli trabzan nasıl yapılır derseniz tığa ilmek alıp zincire batıyoruz. Tekrar tığa ilmek alıyoruz. Tığda 3 ilmek olacak. Tığa tekrar ilmek alıp  tığda bulunan ilmekleri tek seferde örüyoruz. Tekli trabzan bu şekilde yapılıyor. 2. tura geldiğimizde bir önceki turda yaptığımız tekli trabzanların arka ilmeklerine yani kendimizden taraftaki değil diğer ilmeğe batarak örüyoruz. Tüm turu bu şekilde arka ilmeklere batarak örüyoruz. 1 zincir çekip diğer tura başlıyoruz. 6 tur daha aynı şekilde arka ilmeklere batarak örüp bitiriyoruz.

12 mm tığ ile 65 zincir çekiyoruz. Zincirlerin üzerine sık iğne yapıyoruz. Daha sonra boyunlukta istediğiniz yerden bu zinciri geçiriyoruz. Şimdi bittiğinde nasıl görünecek ona bakalım.

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı 6

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı 7

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı 8

Kaynak : http://stylesidea.com/easyfree-pattern-winking-shawl-with-cuffs-for-worrior-and-his-sweetheart/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler