Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

9 Farklı Şekilde Kullanılan Boyunluk Yapılışı

Bugün aynı modeli birkaç farklı şekilde kullanım şekli olan örgü modellerinden gidiyoruz bugün. Yine o şekilde yapılmış şık bir örgü boyunluk modeli ve yapılışından bahsedeceğiz. Beğendiğiniz bir modeli aynı teknikle örebilir istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Şiş örgü boyunluk modellerimizden en sevilen örneklerimizden biri olan erkek örgü boyunluk modeli yapılışı. Kılçık örgü modeli yapılışı ile yaptık bu güzel modeli. Sizden o kadar çok istek aldı ki videolu olarak yayınladık. Yine çok beğenilen şal modelleri , örgü hırka modelleri içinde uygun olan örneğimiz delikli boyunluk modeli yapılışı. Çok güzel ve kolay bir örnek. Şimdi ise yepyeni şiş örgü modelleri ile karşınızdayız. Örneği farklı örgüleriniz içinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modelleri ve yapılışları içinde kullanabilirsiniz.

9 Farklı Şeklide Kullanılan Boyunluk Nasıl Örülür?

Malzemeler

 • İplik
 • 5 mm şiş
 • 5 adet düğme
 • Makas
 • Goblen iğne

Şiş numarası kullanmak istediğiniz ipe göre değişir. Aynı şekilde ilmek sayısı da kullanacağınız ipe göre değişir. Bizim verdiğimiz sayılar orta kalınlıkla bir ip için geçerli. Ama ilmek sayısını atarken şişe 8 ve katları  +4 ilmek atarak başlıyorsunuz. Kullanılan ipin özelliği % 75  yünlü ,%  15 kaşmir , % 10 ipek bir iplik. Beğendiğiniz ipliklerle örebilirsiniz.

Şişimize 44 ilmek atarak başlayalım. ( ipe göre ilmek sayısı değişir 8 ve katları +4 olarak ilmek sayısı ayarlıyoruz. ) Modelin şeması aşağıdaki gibidir. Knit düz örgü, purl ters örgü demektir. WS örgünün arka yüzü demektir. Yapılışı aşağıda verilmekte. Aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz. Kısaltmaların anlamlarını  az önce verdik. Model düz örgü ve ters örgüden oluşuyor. 8 turun tekrarından oluşuyor. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örüyoruz.

9 Farklı Şekilde Kullanılan Boyunluk Yapılışı 2

9 Farklı Şekilde Kullanılan Boyunluk Yapılışı 3Bu modeli de çok seveceğinizden eminim. Şimdi bittiğinde nasıl göründüğüne ve hangi şekillerde kullanabiliriz ona bakalım.

9 Farklı Şekilde Kullanılan Boyunluk Yapılışı

9 Farklı Şekilde Kullanılan Boyunluk Yapılışı 1

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/3240369/post269454164/

Benzer İçerikler
5 thoughts on “9 Farklı Şekilde Kullanılan Boyunluk Yapılışı”
 1. aylin dedi ki:

  merhaba ben biraz zorlandim modeli cikarirken.aciklayici sekilde anlatirmisiniz.ben biraz acemiyim örgüde ona gore anlatirsaniz sevinirim:)

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Aylin Hanım. Modelin yapılışında P ters ilmek , k düz ilmek demek. 44 ilmek veya istediğinize göre 8 ve katları + 4 ilmek atarak şemaya uygun başlayabilirsiniz. ( Ben genelde önce şemayı kağıt üzerine Türkçe olarak çevirip daha sonra örüyorum. Dilerseniz öyle yapabilirsiniz )

   1. aylin dedi ki:

    tamam teşekkür ederim:)

 2. Baki gök dedi ki:

  Bundan almak iatiyorum siyah renkte fiyati nedir acaba

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Yapılışını paylaştık. Boyunluk satışımız yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler