Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kolay Fular Yapımı

Tığ işi fular modellerine güzel bir örnek. Sayıları istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Daha büyük örerek dikdörtgen şal modelleri olarak yapabilirsiniz. Çok basit ve örmesi zevkli bir model. Örülecekler listenize ekleyebilirsiniz. Tığ işi örgü şal modellerine güzel ve şık bir model. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla yapabilirler. Atkı Modelleri olarak da kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Fular Nasıl Yapılır?

Modeli kavramak açısından az zincir çekerek başlayalım.

1.tur : 16 zincir çekelim. Ve tüm ilmekler üzerine sık iğne yapalım.

2.tur : 1 zincir çekip dönelim. Ve ilk ilmeğin ve yanındaki ilmeğin içinden batarak ilmek alalım tığımıza , tığda 3 ilmek olacak ve bu 3 ilmeği birlikte örelim. Sıra sonuna kadar tüm ilmeklere tek batarak sık iğne yapalım. Son ilmeğin içine aynı yere 2 sık iğne yapalım.

3.tur : 1 zincir çekip dönelim. İlk ilmeğin içine aynı yere 2 sık iğne yapalım. Sıra sonuna kadar tüm ilmeklerin içine tek sık iğne yapalım. Son iki ilmeği birlikte örerek eksiltme yapalım.

4.tur : Burada oklavamızı kullanacağız. Her bir sık iğne içinden ilmek alarak oklava üzerine geçireceğiz. 2. ilmekten başlayalım bu işe. Daha sonra örmenin kolay olması için ilmekleri oklavadan çıkartalım.

5.tur : İlk ilmeğin içine 2 sık iğne son sıraya kadar her bir ilmek içine tek sık iğne yapalım.

6.tur : 1 zincir çekip dönelim. İlk ilmek ve 2. ilmeği birlikte örerek keselim. Son ilmeğe kadar tek sık iğne yapalım. Son ilmek içine aynı yere 2 sık iğne yaparak artıralım.

Modelin yapılışı bu şekilde devam ediyor. Modelin hep aynı köşesinden artırma, diğer köşesinden ise eksiltme yapıyoruz. Bu sayede velev olarak ilerliyor model. Şimdi videoda nasıl yapıldığını görelim.

Kolay Fular Yapımı Video

 

Benzer İçerikler
One thought on “Videolu, Kolay Fular Yapımı”
  1. Carmen Rosa dedi ki:

    Bonita y fácil de tejer la bufanda, se ve que queda liviana gracias, hasta la próxima.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler