Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Atkı Örgü Anlatımlı

Kolay örgü modellerinden güzel bir atkı tarifi hazırladık. Örnek kolay ve güzel. Etol şal modellerinde, yelek modellerinde, örgü bluz modellerinde kullanabilirsiniz. Yapılışını hem şemalı, hem yazılı hem de videolu olarak hazırladık. Örgü boyunluk modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Örülerin iki ucunu birleştirerek örebilirsiniz. Boyunluk nasıl örülür açıklamalı birçok tarif hazırlamıştık. Şiş ile ördüğümüz tığ ile ördüğümüz atkılar, boyunluklar var. Beğendiklerinizi örebilirsiniz. Satış yapabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Örgü atkı örnekleri anlatımlı modelleri şapkalarla tamamlayarak örgü atkı bere modelleri olarak takım kullanabilirsiniz. Atkı örgü anlatımlı modelin detaylarına geçiyoruz. Hadi başlayalım.

Örgü Atkı Yapımı Anlatımlı

28 x 240 cm ebatlarında örülmüş çok güzel bir atkı. Sizde istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Atkının yapımında % 100 akrilik bir iplik kullanılmış. 6 mm tığ kullanılmış. Kalın iple örülmüş bir atkı örgü anlatımlı model. Sizlere örneğin hemen şemasını vermek istiyorum. Altta da nasıl yapıldığını göreceğiz.

Atkı Örgü Anlatımlı

Atkıya 22 zincir çekerek başlıyoruz.

1- İlk turda 6. zincire batarak trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip arada 1 zincir bırakarak geriden şemada olduğu gibi trabzan yapıyoruz. Devam ederek 4. zincire 1 trabzan yapıyoruz. Arada 1 zincir çekip geriye 2. zincire batarak trabzan yapıyoruz. Bu turu bu şekilde tamamlıyoruz.

2- Bu turda 1 zincir ile başlayıp trabzanların ve zincirin üzerine sık iğne yaparak devam ediyoruz.

3-  Arka ilmeklere batarak 1. turda yaptığımız çapraz trabzanları yapıyoruz.

4- 2. turu aynı şekilde tekrar ediyoruz.

5-  Yine arka ilmeklere batarak çapraz trabzanları yapıyoruz.

Modelin yapılışı bu kadar. Oldukça kolay. Birazdan vidolu yapılışını da göreceğiz. Tur sayılarını istediğiniz boyutlara gelene kadar örüyoruz. Atkının uçlarına püskül takıp tamamlıyoruz.

Atkı Örgü Anlatımlı 1

Atkı Örgü Anlatımlı 3

Atkı Örgü Anlatımlı 4

Atkı Örgü Anlatımlı 6

Atkı Örgü Anlatımlı 7

Atkı Örgü Anlatımlı 2

Atkımızın son halini gördük. Şimdi baştan sona yapılışını videolu olarak izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-crossing-paths-crochet-super-scarf/BRC0135-008196M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler