Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Örgü Modelleri

Şal modelleri olarak paylaştığımız çok güzel bir örnek. Şal örgü modellerini kareye tamamlayarak bebek battaniyesi modelleri olarak veya dantel yatak örtüsü modelleri olarak örebilirsiniz. Yapılışını hem şemalı olarak hemde fotoğraflarla tarifini bulabilirsiniz. Tüm aşamaların nasıl yapıldığı videoda yer alıyor. Tabi resimlerle de tarifini sizlere kısaca anlatmaya çalıştık. Şal modellerinde ip olarak angora ip kullanılmış. Modele çok yakışmış. Sizde şallarınızda angora ipler kullanabilirsiniz. Fırfırlı atkı yapımında batik angora iple örülmüş bir örnek. Fıstıklı şal örnekleri ve yapılışı da batik iplerle, tek renk iplerle, krem rengi iple harika duran bir model. Tığ işi şal modellerinde dilediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Tabi ki şişle örülen şal modellerinde de. Dilerseniz şimdi örümcek desenli, elmas desenli şal örgü modelleri tarifine geçelim.

Gelin Şal Modelleri

Sık iğne ve trabzanlarla yapılan çok hoş bir model. Şal örgü modellerinde çeşitli örümcekli modeller, sık iğneli modeller, elmas desenleri çok kullanılıyor. Şal ortadan başlıyor ve kenarlara doğru genişleyerek ilerliyor. Oldukça kolay bir model. İsterseniz şalın tamamını şemada olduğu gibi örersiniz. Veya aralara farklı örnekleri de serpiştirebilirsiniz. Model angora gold iple ve 3,5 mm tığ ile örülmüş.

Tarife önce şalımızın şeması ile başlayalım.

Şal Örgü Modelleri 15

Şala sihirli halka yaparak başlıyoruz. Daire zincir, artı sık iğne, uzun çizgi trabzan, üzerinde 2 çizgi bulunan uzun çizgi de tığa 2 kez ip dolayarak trabzan anlamına geliyor. Şimdi adım adım fotoğraflarla yapılışını görelim. Fotoğrafların tamamı videoda yer alıyor.

Çok şık ve çok zarif bir şal.

Şal Örgü Modelleri 17

Şal Örgü Modelleri 18

Şal Örgü Modelleri

Şal Örgü Modelleri 19

 

Kaynak : https://ellej.org/en/diamond-sky-shawl/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler