Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Motifli Örgü Şal Örnekleri ve Yapılışları

Örgü gül motifinden harika bir şal daha. Çiçek motifli örgü şal örnekleri ve yapılışları. Örgü gül motifini ne kadar çok yerde kullandık sayısını bile bilmiyoruz. Patik modellerini süslemede, bebek battaniyesi örmede, üçgen şal modellerinde, etol şal modellerinde, bebek örgülerinde, hırkalarda, yeleklerde… Daha sayamadığımız birçok yerde. Örgü gül modellerinden bugün örgü boyunluk, örgü atkı modelleri, örgü fular modelleri olarak kullanabileceğiniz bir örneğin yapılışın hazırladık. Çiçek motifli örgü şal örnekleri ve yapılışları şemalı anlatımlı olarak hazırladık. Kolay bir model. Örgü şal modellerinde isterseniz gülleri renk renk de yapabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde güzel bir model. Yazlık bebek battaniyesi olarak da parça ipleri değerlendirerek örebilirsiniz. Çiçekli şal modelleri üçgen olarak da eklenip kullanılabilir. İstenilen boyutlarda örülebilir. El örgüsü şal modelleri ve yapılışı için bu güzel örneğin tarifine geçelim.

Çiçek Motifli Şal Nasıl Örülür?

200 gram iple 3 mm tığla örülmüş bir şal. Sizler istediğiniz iplerle istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Şalın boyutları 25 x 140 cm ebatlarında. Yine siz ebatlarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ebatlar değiştikçe şalda kullanılan ip miktarı da değişecektir. Önce çiçek motifli örgü şal örnekleri ve yapılışlarında kullanacağımız şemaları görelim.

Çiçek Motifli Örgü Şal Örnekleri ve Yapılışları

30 tane motiften şal çıkıyor. Tabi boyutları değiştirdiğinizde motif sayısı da artacaktır. Motifleri son turda birbirine ekleyerek birleştiriyoruz. Zincirlerle birleştiriyoruz. Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan, x ise sık iğne anlamına geliyor. Kat kat yaprakları olan güzel bir şal. İşte son hali.

Çiçek Motifli Örgü Şal Örnekleri ve Yapılışları 3

Çiçek Motifli Örgü Şal Örnekleri ve Yapılışları 2

Çiçek Motifli Örgü Şal Örnekleri ve Yapılışları 1

Çiçek Motifli Örgü Şal Örnekleri ve Yapılışları 4

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/6353

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler