Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ören Bayan Şal Modelleri

Tığ ile harika bir örgü şal modelleri hazırladık. Ören bayan şal modelleri. Şal modelleri uçtan yani kenardan başlıyoruz. Ve üçgen şal modelleri olarak örüp kullanıyoruz. Yeni şal modellerinin tarifine geçmeden önce daha önce ördüğümüz tığ ile yaptığımız şallara geçelim. Kanat şal yapılışı değişik bir model. Yelek modellerinde de kullanılan bir şal var. Nasıl yapılıyor şalda nasıl duruyor derseniz anlatımlı şal modelleri ve yapılışından detaylara ulaşabilirsiniz. Harika süper ötesi bir model. Tam çeyizlik. Çeyizlik şal modelleri yeni ve güzel, değişik olsun derseniz o modeli kaçırmayın derim. Şimdi tığ işi şal modellerinden ören bayan şal modellerinin yapılışına geçelim.

Tığla Şal Modelleri ve Yapılışı

Üçgen şal örneklerinden kolay ve süper bir örnek. Merserize iplerle, pamuklu iplerle örebilirsiniz. Renkli veya tek renkli olarak örebilirsiniz. Biraz tığ işi biliyorsanız bu modeli çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Hemen sizlere ören bayan şal modellerinin şemasını vermek istiyorum. Oldukça kolay bir şal. İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz.

Ören Bayan Şal Modelleri 2

Şalda daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Ve uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapacağımızı söylüyor. Şala 4 zincir çekerek başlıyoruz. 4. zincire 2 trabzan yapıyoruz.

2. turda ise 4 zincir çekip dönüyoruz. 1. trabzan üzerine 1 trabzan yapıyoruz. Tekrar 1 zincir çekip son trabzana batıp tekrar 1 trabzan yapıyoruz.

3. turda 3 zincir çekip dönüyoruz. İlk yuvaya 1 trabzan, trabzan üzerine 1 trabzan yaparak ilerliyor ve son trabzan ( yani zincire ) geliyoruz. Ve buraya aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. ( 3. trabzan tığa 2 kez ip dolanarak yapılıyor)

Şalın yapılışı bu şekilde ilerliyor. Şal 2 mm tığ ile örülmüş. Bu ölçülere uyan iplerle örebilirsiniz. Şalın boyutları pamuklu iplerle 175 x 78 cm oluyor. Yünlü iplerle 135 x 60 cm oluyor.

Şimdi şalın son halini görelim.

Ören Bayan Şal Modelleri

Ören Bayan Şal Modelleri 3

Ören Bayan Şal Modelleri 4

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler