Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yabani Buğday Şal Modeli Yapılışı

Yepyeni bir şal modeli yapılışı daha hazırladık. Yabani buğday şal modeli yapılışı. Nasıl yapıldığını sizlere şemalı olarak  vereceğiz. Biraz tığ işi örgü yapılışı biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Temel tığ tekniklerini bilmeniz yeterli. Zincir çekmek, trabzan ( dolgu ) yapmak, sık iğne yapmak gibi. Temel tığ tekniklerini sizlere amigurumi örerken bahsetmiştik. Önceki yazılarımızdan ilk defa örecekler amigurumi , örgü kısaltmaları ve terimlerinden bu tekniklerin nasıl yapıldığına ulaşabilirler. Zor olmadığını ellerine tığ ve ipi alıp denedikten sonra ne kadar kolay olduğunu görecekler. Şal modelleri , boyunluk modelleri olarak kullanabilirsiniz bu örneği. Kolay bir model. Su taşı örneğinden. Su taşı örneği birçok modelde kullanılıyor. Şal modellerinde, fıstıklar, örümcekler de çok kullanılıyor. Mesela fıstıklı yelpaze üçgen şal modeli yapımı hem örümcekli hemde fıstıklı bir model. Şimdi yeni ve kolay bir model olan yabani buğday şal modeli yapılışına, şemalarına geçelim.

Yabani Buğday Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Modelde kullanılan iplikler yünlü ebruli , batik iplikler. Simli, pullu, düz , istediğiniz renklerle örebilirsiniz. Ve tığ olarak 3.5 mm tercih edilmiş. Yeni çıkan kek ipleri kullanabilirsiniz. 3 farklı şema vereceğiz sizlere. Önce 1. şema ile başlayacaksınız. 7 sıra ördükten sonra 2. şemaya geçebilirsiniz. 8. turdan başlayarak örebilirsiniz. 8 -14 turlar arasını istediğiniz boyutlara gelene kadar tekrar edebilirsiniz. Son tekrarda 13. tura başlamadan bitiriyorsunuz. Ve son olarak kenar şemasına geçiyorsunuz. Dileyenler hemen altta şal şemalarına pdf dosyası ile ulaşabilir.

yabani buğday şal şeması pdf

Yabani Buğday Şal Modeli Yapılışı

Yabani Buğday Şal Modeli Yapılışı 1

Yabani Buğday Şal Modeli Yapılışı 2

Şalda kullanılan semboller, daire zincri, uzun çizgi trabzan, uzun çizgi üzerinde bulunan 2 çizgi tığa iki kez ip dola, nokta ilmek kaydırma, çarpı sık iğne, anlamlarına geliyor. Şimdi şal bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım.

Kaynak : https://mijocrochet.wordpress.com/2016/12/29/wild-wheat-shawl-sjal/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler