Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Şal Yapımı

Sizlere oldukça kolay bir şal modelinden bahsetmek istiyorum. İster tek renk, ister evde kalan iplerinizle renk renk, ister akıllı iplerden örebileceğiniz çok güzel bir şal modeli. Baharlık şal modellerinden. İsmi gibi kendi de baharı andıran canlı renklerde ördüğümüz bahar şal modelini de bu güzel havalarda kullanmak için örebilirsiniz.

Kolay Şal Örneği Yapımı ve Anlatımı

Malzemeler

  • 3 mm tığ
  • Renkli iplikler veya tek renk ip
  • Makas

Şalı örerken orta kısma geldiğimizde 1 trabzan 3 zincir 1 trabzan olarak V dikiş yapıyoruz.

1.tur : 3 zincir çekip halka oluşturalım. 4 zincir çekelim. Trabzan yapalım. 1 zincir çekip yanına 1 trabzan daha yapalım. Bu işlemi 4 yuva olacak şekilde tekrar edelim.

2.tur : 6 zincir çekip dönelim. İlk yuvaya trabzan ile batalım. Diğer yuvaya zincir çekmeden atlayıp 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu işlemi diğer yuvalara da yaparak tekrar edelim.

3.tur : Renkli örmek istiyorsanız ipin rengini değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde örerek 6 zincir çekip dönelim. İlk yuvaya trabzan ile batalım. Daha sonra diğer yuvaya zincir çekmeden atlayıp 1 trabzan 1 zincir 1 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

Model bu şekilde ilerliyor. Orta kısımlarda V dikişi 3 zincir ile yapıyoruz. Şala üçgen havası vermek için. İstediğiniz aralıklarda renk değiştirerek örebilirsiniz. İstediğiniz boya gelip bitirdiğinizde uç kısımlarına püskül takarak daha hoş bir hava verebilirsiniz. Mutlu günler dilerim .

Kolay Şal Yapımı 4

Kolay Şal Yapımı 1

Kolay Şal Yapımı 2

Kolay Şal Yapımı

Kolay Şal Yapımı 3

Kaynak : http://www.mariavalles.com/blog/stash-busting-v-stitch-shawl

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler