Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Örgüleri Örnekleri

Örgü modelleri ve yapılışlarından sizlere bir şal modelleri tarifi daha hazırladık. Şal örgüleri örnekleri için kolay bir örnek seçtik. Tığ işi tekniklerinden oluşan üçgen şal modellerinden bir örnek. Şalın boyutlarını sizlere vereceğiz. Sizler yine boyutlarını kendinize göre yapabilirsiniz. Şal için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Alize iplerle örebilirsiniz. Nako şal modelleri olarak örebilirsiniz. Anlatımlı şal modelleri ve yapılışını sizlere şemalı ve videolu olarak hazırladık. Kolay bir model. 2 tur tekrarından oluşuyor. İstediğiniz boyutlara gelene kadar tur tekrarı yaparak örebilirsiniz. Şal örgü örnekleri modelimizin yapılışına başlıyoruz.

Tığ İşi Şal Modelleri Yapılışı

Tığ işi ile örüyoruz şalımızı. Oldukça kolay bir model. Şal örgüleri örnekleri 2 turdan oluşuyor. Bambu iple örülmüş. Sizde beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Şalın boyutları 68,5 x 152,5 cm ebatlarında örülmüş. Siz ihtiyacınız olan ebatlarda örebilirsiniz. Şalın bakımı için ise aldığınız ipin üzerinde kullanım talimatlarına göre hareket edebilirsiniz.

Şal Örgüleri Örnekleri

Şalın şeması yukarıdaki gibi. Şala 5 zincir çekerek başlıyoruz. Ve son zincire trabzan ile batıyoruz. 3 zincir çekip dönüp az önce yaptığımız yuvaya 10 trabzan yapıyoruz. 4 zincir çekip dönüyoruz. Zincirin dibine 1 trabzan yapıyoruz. 5 zincir çekip son zincirin üzerine 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabazn yapıyoruz. 3 zincir çekip dönüyor ve ilk yuvaya 10 trabzan yapıyoruz. Bir önceki turda yaptığımız 5 zincirin üzerine 3. zincire sık iğne ile batıyoruz. Tığa ip dolayıp son yuvaya geliyor ve 10 trabzan yapıyoruz.

Şalımızın ilk 3 turu bu şekilde yapılıyor. İstediğiniz boyutlara gelene kadar 2 turu tekrar ederek örüyoruz. İşte farklı renklerle örülmüş aynı modelden örnekler.

Şal Örgüleri Örnekleri 1

Şal Örgüleri Örnekleri 2

Şal Örgüleri Örnekleri 3

Şal Örgüleri Örnekleri 4

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-x-pantone-fawning-over-fans-crochet-shawl/CAC0126-013634M.html

https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-fan-club-crochet-shawl/CAC0126-025530M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler