Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hanım Dilendi Bey Beğendi Oval Motif Yapımı

Bebek battaniyesi modellerinde kullanacağınız çok güzel bir model. Yapılışı baştan sona ayrıntılı anlatımla. Hanım dilendi bey beğendi motiflerinin çeşitlerinden sizlere zaman zaman bahsediyoruz. En güzel örneklerini anlatımlı olarak hazırlamaya çalışıyoruz. Sırada hanım dilendi bey beğendi oval motif yapımı var. Hanım dilendi bey beğendi motif çeşitleri birçok modelde kullanılıyor. Battaniye modellerinde, hırka modellerinde, yelek modellerinde, kırlent modellerinde kullanılıyor. Bizde her çeşidinden sizlere örnekler hazırlamaya çalıştık. Birkaç modelden bahsedelim sizlere. Hanım dilendi bey beğendi motifi ile çok şık sepetler örebilirsiniz. Nasıl öreceğiz diyorsanız penye ipten motifli sepet yapımı yazımızı inceleyebilirsiniz. Biz anlatımlı yapılışını paylaştıktan sonra sosyal medyada fenomen olan hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımını kendiniz için , kızlarınız için , sevdiklerinize hediye etmek için örebilirsiniz. Örmeyi düşündüğüm hırka modelleri arasında yer alan hanım dilendi bey beğendi hırka yapımını örebilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Battaniye modellerinde de birçok çeşidi kullanılmakta.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motifi Nasıl Yapılır?

Battaniye modellerinde, şal modellerinde , koltuk şalı, yatak örtüsü gibi modellerde kullanacağınız çok güzel bir örnek. Yapılışı , nasıl eklendiği ayrıntılı bir şekilde videoda anlatılmakta. Model yapboz parçaları gibi birbirine eklenerek tamamlanıyor. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Sevdiğiniz iplerle ve kullanacağınız iplere uygun tığlarla örebilirsiniz bu motifi. Şimdi resimli olarak nasıl yapıldığını görelim.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Oval Motif Yapımı 2

Hanım Dilendi Bey Beğendi Oval Motif Yapımı

Hanım dilendi bey beğendi motifi ile yapılmış şal ve battaniye örneklerini görelim.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/mystical-lanterns-blanket

https://www.ravelry.com/patterns/library/mystical-lanterns-shawl

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Hanım Dilendi Bey Beğendi Oval Motif Yapımı”
  1. Neslihan Ozbey dedi ki:

    Merhba. Kanalinizi cok begenerek takip ediyorum. Emeginiz icin tesekkurler. Oval modeli hem yapimi kolay hem de cok gosterisli. Ancak birlestirmelerden sonra kaenerlarinin duz lmasi icin nasil bir yontem ixmlemrliyim. Ornegin battaniye yapiminda kare elde edebilmem icin kenarini nasil yapacagi? Bu konuda da yardimci olabilir midiniz? İlgniz icin simdiden tesekkur ederim. Basarilar…

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Neslihan Hanım. Çok teşekkür ederiz. Boşluk kısımları doldurmak için aynı motifi yarım şekilde örebilirsiniz. Galeri içinde bulunan resimlerden yakından fotoğraflar var. Onları inceleyerek kolayca örebilirsiniz. Yarım motifi 6 yuva yerine 3 yuva ile yapıyoruz. 1. ve 5. resimde yakından görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler