Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebek battaniyesi modelleriyle devam ediyoruz. Morocco desenleri son zamanlarda çok popüler. Sofralarımızda, örgülerimizde, kıyafetlerimizde kullanmayı çok seviyoruz. Bugün tığ işi motiflerle harika bir bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Morocco motifli bebek battaniyesi yapılışı. Sadece bebek battaniyesinde değil bence örgü halı yapımında, örgü paspas yapımında da kullanabilirsiniz. Halı veya paspas için koton ipler tercih edebilirsiniz. Kalınlığı bebek battaniyesine göre biraz daha kalın olabilir. Bebek battaniyesi örmek için de ip seçenekleri oldukça fazla.

Motifli battaniye modellerini örmeyi çok seviyoruz. Hatta battaniyede kullandığımız motifleri farklı örgülerde de kullanıyoruz. Az önce dediğimiz gibi paspaslarda, örgü yeleklerde, hırkalarda, şallarda veya bebek örgülerinde kullanıyoruz. Biraz yeni model battaniyelerimizden bahsedecek olursak son zamanlarda ördüğümüz işlemeli kolay battaniye yapılışını örebilirsiniz. Yada işi daha da büyüterek kendinize çok hoş yatak örtüleri örebilirsiniz. Yatak şalları örebilirsiniz. Tıpkı örgü yatak şalı yapımında olduğu gibi. Her zaman dediğimiz gibi daha fazla modelin yapılışına önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Şimdi morocco motifli bebek battaniyesi yapılışını öğrenme vakti.

Morocco Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Renk renk motiflerle öreceğimiz çok hoş bir battaniye tarifi hazırladık. Morocco deseninden çok hoş bir battaniye. Yatak örtüleri, paspaslar gibi birçok örgüde kullanabiliriz. Hatta örgü runner modellerinde de çok güzel durur. Motifi tam motif olarak ördüğümüzde istersek dikerek istersek sık iğne ile birbirine ekleyebiliriz. Daha sonra oluşan boşluklara yarım motifleri ekleyeceğiz. Yine yarım motiflerin de nasıl örüldüğünü 2. ve 3. videoda bulabilirsiniz.

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 11

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 9

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 8

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 10

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Morocco Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

İki ren kullanarak veya daha çok renk kullanarak battaniyemizi örebiliriz. Hatta bu güzel modelde elimizde olan artık ipleri kullanabilir onları da değerlendirebiliriz. Şimdi hemen morocco motifli bebek battaniyesi yapılışına geçelim.

Kaynak : https://www.acraftyconcept.com/modern-crochet-baby-blanket-my-go-to-baby-gift/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler