Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Motifli Battaniye Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinden yine çok güzel bir örnekle devam ediyoruz. 3 boyutlu örgü modelleri gibi duruşuyla çok şık duruyor. Tek renk veya evde kalan iplerle, elimizde olan iplerle renk renk örebiliriz. Bebek battaniyesi şişle veya tığla en çok ördüğümüz örgülerden. En güzel modelleri bulup kızlarımız, oğullarımız veya torunlarımız için örüyoruz. Renkli motifli battaniye yapılışı çok beğeneceğimiz kabartmalı örgü modellerinden bir battaniye. Battaniyelerin yapılışında farklı ipler de kullanabilirsiniz. Mesela kadife ipleri çok kullanıyoruz. Kadife ipten kolay battaniye çok sevilen motifli örneklerden. Örgü ayıcıklı battaniye yapılışı yine en güzel modellerden biri. 2 farklı motifin örülmesiyle battaniyemizi tamamlıyoruz. Ayıcık kısmını, aslana, kuzuya, tavşana da çevirebilirsiniz. Kulaklarda değişiklik yapabilirsiniz. Tığla deniz kabuğu battaniye yapılışı yine bütün örülen tığ işi battaniye modellerinden. Hadi yeni modelimizin nasıl örüldüğüne geçelim.

Renkli Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Tığla bebek battaniyesi modellerinden yeni bir tarif hazırladık. Bebe yünleri, pamuklu ipleri battaniye yapımında kullanabilirsiniz. Bu model eğer elimizde yeterli sayıda artık ip varsa kullanmak için uygun. Renkli olduğu için kırkyama tarzı rengarenk bir battaniye olarak tamamlayabiliriz. Battaniyenin yapılışında akrilik bir iplik ve 4, 25 mm tığ kullanılmış.

Renkli Motifli Battaniye Yapılışı 1

Renkli Motifli Battaniye Yapılışı 2

Renkli Motifli Battaniye Yapılışı

Son olarak videoya geçelim. Resimlerle battaniyenin nasıl durduğuna göz attık. Şimdi videoyu izleme zamanı. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler