Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İpten Kolay Battaniye

Kadife ipten örgü modelleri hazırladık. Şimdi sırada örgüye yeni başlayanlar ve kolay battaniye modellerinden örmek isterseniz kadife ipten kolay battaniye yapımı örneğini incelemelisiniz. Daha önce de kadife ipten çok güzel battaniye modelleri ördük. Şimdiki modelimizde 3 renk kadife ip kullanıyoruz. Erkek bebek battaniye modelleri, kız bebek battaniye modelleri olarak seçtiğimiz renklerle örebiliriz. Mavi, kahve ve krem rengi ile ördüğümüz battaniyede birçok renk kullanımı yapabilirsiniz. Öreceğimiz motifleri hangi düzende yapacağımızda yine şemada mevcut. Tığ ile kadife ipten bebek battaniyesi çalışması paylaşmıştık. Tek renkle ve tığla ördüğümüz örgülerdendi. Güzel bir galeri hazırlamıştık. İçinde çok güzel bebek battaniyesi modelleri vardı. Hepsine kadife ip battaniye modellerinden ulaşabilirsiniz. Örgü battaniye modelleri için güzel bir örnekle devam edelim ve yeni modelimizin yapılışına geçelim. Tığ işi kadife ipten bebek battaniyesi. Dalgalı olarak ördüğümüz örneklerden. Şimdi kadife ipten kolay battaniye anlatımına geçelim.

Kadife İpten Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

3 renk kadife ipiyle ve ipimize uygun tığla ördüğümüz çok güzel bir örnek. Detaylı yapılışını ilk olarak şemayla sonra detaylı anlatımıyla tarife geçelim. Kadife ipten kolay battaniye şeması hemen aşağıda.

Kadife İpten Kolay Battaniye

1.tur: İlk renkle sihirli halka ile motifimize başlıyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Devam ederek 11 trabzan yapıyoruz.

2.tur: 2. Rengimize geçiyoruz. Devam ederek 3 zincir çekiyoruz. Her trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapıyoruz.

3.tur: Aynı renk iple devam ediyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Hemen dibine 1 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekiyoruz. Aynı yere 2 trabzan daha yapıyoruz. İlk köşeyi oluşturduk. Sırasıyla tek tek batarak 5 trabzan yapıyoruz. Sonra tekrar köşe yapıyoruz. Bu şekilde 4 köşe oluşturup ilk motifi tamamlıyoruz.

Şimdi battaniyemizin bitmiş haline bir göz atalım.

Kadife İpten Kolay Battaniye 2

Kadife İpten Kolay Battaniye 1

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/bernat-little-dots-crochet-baby-blanket/BRC0202-028718M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler