Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinden kare motifli bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Her renk düzeniyle pamuklu iplerle öreceğimiz yepyeni bir model. Yeni kare motifli bebek battaniyesi yapılışında gri, sarı renkler kullanılarak örülmüş. Erkek bebek battaniye modelleri, kız bebek battaniye modelleri olarak rahatlıkla örebilirsiniz. Bebek battaniyesi en çok ördüğümüz örgülerden biri. Özellikle bebek haberini aldıktan sonra anneler, anneanneler, babaanneler hemen battaniye örmeye başlarlar. En güzel bebek battaniyesi modellerini araştırır, bulur sonra örmeye başlarız. Onun dışında ise bebek yelekleri, bebek patikleri yerini alır. Sevimli minnoş bebek örgü modelleri ve yapılışlarını örmeye  başlarız. Mesela kadife ipten kolay battaniye çok güzel ve kolay modellerden. Özellikle tığ işi örgü örmeye yeni başlayanlar kolay modeller arıyorlarsa kadife ipten bebek battaniyesi modellerini örebilirler. Kalın iplerle örüldüğü içinde kısa sürede bitecektir. Başak desenli bebek battaniyesi örülüşü ise sadece battaniye olarak değil farklı örgülerde de kullandığımız bir model. Şortlar, pantolonlar, bluzlar, kazaklar örebiliriz. Az sonra paylaşacağımı battaniye modelinden de el örgü hırka modelleri, yazlık bluz modelleri, dantel runner veya amerikan servis modelleri gibi örgüler örebiliriz. Şimdi bebek battaniyesi nasıl örülür öğrenmeye geçelim.

Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Yünlü iplerle veya pamuklu iplerle en güzel battaniyeleri örebilirsiniz. Model olarak ise aşağıdaki örneği kullanabilirsiniz. Adım adım hem resimlerle hem de videolu olarak yeni kare motifli bebek battaniyesi yapılışını öğreneceğiz. 4 mm tığ, orta kalınlıkta pamuklu ipliklerle battaniyemizi örebiliriz.

Battaniyenin ilk turunda 5 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra içine 3 zincir ile başlayarak 19 trabzan yapıyoruz. Zincirle birlikte 20 oluyor.

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

İkinci rengimize geçiyoruz. Her trabzan üzerine 2 kez batarak 40 trabzana çıkıyoruz.

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

3. ve 4. renge geçerek aşağıdaki gibi örüyoruz.

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Şimdi motifimizin birleşmiş hali ile battaniyeye dönüşmüş haline göz atalım.

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Yeni Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı 8

Sırada ise battaniyenin nasıl örüldüğünü görme zamanı var. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/como-hacer-una-manta-con-cuadrados-de-lana-o-hilo/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler