Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Battaniye Nasıl Örülür?

Tığ ile yapılmış çok şık tığ işi kare motif yapımı anlatımlı güzel bir motiften battaniye hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. İstediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Sizlere birçok anlatımlı bebek battaniyesi modelleri hazırladık. Kimi videolu, kimi resimli , kimi ayrıntılı anlatımlı . Çok güzel tepkiler aldık sizden ve almaya devam ediyoruz. Olumlu mesajlarınız, yorumlarınız bizi çok mutlu ediyor. Ve motife ediyor. Sizler için en yeni modelleri bulup araştırmaya ve yapılışları ile yayınlamaya devam ediyoruz. Motifli ve diğer örgü modellerinizde gerdirme işlemleri yapabilirsiniz. Daha önce videolu olarak sizlerle paylaşmıştık. Bazı ipler ütü yapmaya gelmiyor. Sünüyor, parlıyor, ipin dokusu bozuluyor. Bunun için örgüde motif gerdirme nasıl yapılır isimli yazımızı inceleyerek motiflerinizi ütülemeden daha düzgün hale dönüştürebilirsiniz. Lif ipinden battaniye yapımı modelleri de yapabilirsiniz. Lif ipi ile yapacağınız en güzel örnek tığ işi battaniye modeli ve yapımı video anlatımlı örneği deneyebilirsiniz. Çok güzel oluyor. Yine tığ işi örgü modelleri ile hazırlanmış yepyeni modelin yapılışına geçelim.

Tığ İşi Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı

Ördüğünüz battaniye modellerinde kullandığınız ipler ve renk seçimleri de çok önemli. Eğer satış yapıyorsanız çektiğiniz fotoğraflar da çok önemli. Ben yapıp sattığım fotoğraflar üzerinde oynamalar yapmıyoruz. Ürünü olduğu gibi gösteriyorum. Oynamalar yapan arkadaşlar da çok. Bu kişinin kendi tercihi. Modelde 5 adet pembe, 5 adet bej renkli orta kalınlıkta pamuklu iplik ve 3 mm tığ kullanılmış. Sizler beğendiğiniz iplerle farklı renklerle de örebilirsiniz. Şimdi modelin şemasını görelim.

Tığ İşi Battaniye Nasıl Örülür?

Şemada daire zinciri, uzun çizgi trabzanı, nokta ilmek kaydırmayı temsil ediyor. 4 uzun çizgi ve üzerinde yatay bulunan çizgi ise aynı yere 4 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örmeyi temsil ediyor. Modelin nasıl yapıldığına dair videoya geçebiliriz. Kenar kısımları için ponpon , püskül kullanabilirsiniz. Farklı bir battaniye kenar oyası modeli de kullanabilirsiniz.  Aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Tığ İşi Battaniye Nasıl Örülür? 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler