Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Battaniye Modeli ve Yapımı Video Anlatımlı

Çok beğenilen bir battaniye modeli. Videolu olarak sizlere anlatmaya çalıştık. Umarım beğenirsiniz. Battaniyenin daha detaylı anlatımına ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi yapımından ulaşabilirsiniz. Çok şık bir örnek. Lif ipleri kullanabilirsiniz bu battaniyenin yapımında. Fıstıklar daha dolgulu ve şık duracaktır. Modelin yapımında aklınıza takılan her hangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Kolay bir bebek battaniyesi örnekleri. Trabzan, zincir ve fıstıklardan oluşuyor. Fıstıkları tığa ip dolayarak aynı yere batarak yapıyoruz. Zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler. Birçok örgünüze yakışacak Türkiye’de ilk defa bizde gördüğünüz bir model olan tunus işi nergis modeli yapımını da birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde , şapka , atkı, süveter, bebek battaniyesi örneklerinde kullanabilirsiniz. Ve sizden çok istek alan bir diğer örnekte haraşo örgü modeli yapımı. Haroşa ile yapılıyor ama biraz farklı. Arasına örnek koyarak modelli hale dönüştürüyoruz.

Fıstıklı Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Battaniyenin yapılışı çok kolay. Sizlere videolu olarak anlatım vermeye çalıştık. Daha önce şemalı olarak vermiştik. Ve sizlerden çok talep geldi. Bizde ilk fırsatta videosunu çekmeye çalıştık. Umarım beğenirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Battaniyenin detayları için üstte anlatım linki vermiştim. Detaylara oradan ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Tığ İşi Battaniye Modeli ve Yapımı Video Anlatımlı”
  1. Serpil dedi ki:

    Kar topu ip olur mu. Kac numara tig kullanmaliyim.

    1. Melek dedi ki:

      Tabi olabilir ama bu şekilde model görünürmü bilemiyorum. Aldığınız ipin üzerindeki etikette kullanmanız gereken tığ numaralarından birini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler