Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Motifli Tığ İşi Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modellerinden yine görülmemiş güzellikte bir model hazırladık. Videolu anlatımlı hemen örmek isteyeceğiniz örneklerden. 2 farklı renk düzeniyle örülmüş motifte sizde beğendiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Mandala örgü modellerini andıran motifi çok beğenecek duvarlarınızı süslemek içinde kullanabileceksiniz. Motifli bebek battaniyesi anlatımlı modelde en çok gri renklerle örülmüş düzeni beğendim. Siz en çok hangisini beğendiniz.

Bebek battaniyesi olarak bu güne kadar yüzlerce modelin yapılışından bahsettik. Çoğu hiç görülmemiş ilk defa bizde gördüğünüz modellerin yapılışından oluşuyordu. Bugün tığ işi örgü ile yapılışını hazırladığımız modeli de ilk defa bizde göreceksiniz. Adım adım yapılışını videodan izleyeceğiz. Hatta kaynak kısmından linke tıklayarak resimli yapılışına da ulaşabilirsiniz. Biraz zor bir model. Yani ilk defa örgü örecekseniz bu model sizi zorlayabilir. Şevkiniz kırılmasın. O yüzden daha kolay modellerden başlayabilirsiniz. Mesela altıgen motifli ekose bebek battaniyesini örerek başlayabilirsiniz. Bittiğinde çok hoş duran modellerden. Orta zorluk seviyesinde bir battaniye örmek isterseniz morocco motifli bebek battaniyesi yapılışına göz atabilirsiniz. Kare motifli tığ işi bebek battaniyesi için tarife geçiyoruz.

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Hem canlı renkler hem de soft renklerle öreceğiniz daha önce görülmemiş bir model daha. Her bir turda özen var. Tıpkı diğer örgü modelleri ve yapılışlarında olduğu gibi. Motifli bebek battaniyesi anlatımlı modelde ilk turlar bildiğimiz şekilde başlıyor. Sihirli halka içine fıstıklı yapraklarla çiçek yapımıyla başlıyoruz. Daha sonra diğer turlara geçerek motifi zorlaştırıyoruz.

Kaynak kısmındaki linkten resimli yapılışına ulaşabilirsiniz. Motifin boyutları yaklaşık 24 cm. 5 mm tığla örülmüş. Akrilik yünlü karışımlı iplerle, bebe yünleriyle örebilirsiniz.

Motifli Bebek Battaniyesi Anlatımlı

Motifli Bebek Battaniyesi Anlatımlı 1

Motifli Bebek Battaniyesi Anlatımlı 3

Motifli Bebek Battaniyesi Anlatımlı 2

Harikulade değil mi. Bayıldım. İncelemeden, örülmeden geçilmeyecek modellerden. Son olarak videodan adım adım motifli bebek battaniyesinin nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Kaynak : https://www.vcrochetpatterns.com/?p=2782

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler