Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Battaniye Yapılışı

Tığ işi örgü ile makrome görünümlü çok güzel bir battaniye örüyoruz. Makrome battaniye yapılışı. Şemalı anlatımla hazırladık. Kadife ipten bebek battaniyesi olarak örebileceğiniz çok güzel bir örnek. Normal iplerle de örebilirsiniz. Ölçüler, duruşu değişecektir. Aynı deseni makrome ipleri ile örerek örgü paspas modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Zincir sayılarını ayarlayarak istediğiniz ölçülerde yapabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak tasarlanmış örneği farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Makrome modelleri görünümlü battaniyeler, paspaslar, makrome yastıklar yapabilirsiniz. Örgü modellerini hayal gücünüzü kullanarak birçok şekilde yeni tasarımlarda kullanabilirsiniz. Makrome battaniye yapılışı için detaylara geçelim.

Makrome Battaniye Nasıl Örülür?

8 mm tığ ile kadife iplerle örülmüş bir battaniye. Severek kolaylıkla örebileceğiniz bir örnek. Battaniyenin ölçüleri 129, 5 x 150 cm civarında. Sizde zincir sayılarını ayarlayarak istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Battaniye uzunlamasına örülüyor. Fıstıkları ön kısımda yapıyoruz. Zincir sayılarını 25 ve katları +3 zincir çekerek başlıyoruz. Aynı ölçülerde örmek istiyorsanız 104 zincir çekerek başlayabilirsiniz.

Makrome Battaniye Yapılışı

Makrome Battaniye Yapılışı 1

Şemalar yukarıdaki gibi. Battaniyenin ve kenar oyasının şemasını gördük. Battaniyenin bitiminde kenarlarına püskül takıyoruz. Şemada 0 zincir, + sık iğne, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ilmek toplayacağımız anlamına geliyor. Makrome battaniye yapılışı için videoda hazırladık. Videonun son kısımlarında modelin anlatımı yer almakta. İsterseniz direk o kısma ilerleyebilirsiniz.

Çok güzel yeni bir tarzda battaniye. İstediğiniz renkle kalın iplerle örebilirsiniz. Makrome battaniye yapılışı son haline bakalım. Daha sonra videoya bakarız.

Makrome Battaniye Yapılışı 2

Makrome Battaniye Yapılışı 3

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-knot-macrame-crochet-blanket%E2%80%8B/BRC0502-030120M.html?cgid=041221-spring-inspired

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler