Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İple Popcorn Battaniye

Popcorn örgü modellerinden yumuşacık bir battaniye tarifi hazırladık. Popcorn bebek battaniyesi yapılışı. Kadife iple popcorn battaniye hem erkek bebekler için hem de kız bebekler için örmek isteyeceğiniz battaniye modellerinden. Adım adım nasıl yapıldığını videodan izleyeceğiz. Daha önce de popcorn örgü tekniğiyle battaniyeler ve battaniye dışında farklı örgüler ördük. Popcorn örgünün birçok tekniği var. Mesela aynı yere 5 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte toplayabilirsiniz. Top top çok güzel duracaktır. Aynı yere tığa ip dolayarak fıstıklar yaparak popcornları oluşturabilirsiniz.  Yada diğer bir teknik olarak aynı yere 5 trabzan yapıp tığı 1. trabzandan geçirip son ilmeği de buradan geçirerek oluşturabilirsiniz. Yani bildiğimiz 3 farklı teknik var. Size kolay geleni kullanabilirsiniz.

Kadife iple bebek battaniyesi modellerinde kullandığımız tığ işi örneği bebek hırkaları, bebek yelekleri, bebek patiklerinde, bebek şapkalarında da kullanarak çok güzel takımlar oluşturabilirsiniz. Mavi ipler, pembe ipler, mor – lila- sarı ve beyaz iplerle çok güzel örgü bebek battaniyeleri örebilirsiniz. Mesela kadife ipten kırkyama bebek battaniyesi yapılışı çok güzel motifle örülen örneklerden. Daha kolay battaniyeler örmek isterseniz kadife ipten köşeden köşeye şişle battaniye nasıl örülür inceleyebilirsiniz. Son olarak bir model önerisinde daha bulanalım ve yeni kadife iple popcorn battaniye yapılışına geçelim. Kadife ipten kolay battaniye 3 renk iple motifle örülmüş örneklerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Kadife İple Popcorn Battaniye Nasıl Örülür?

Kadife iple ördüğümüz battaniyeyi farklı iplerle de örebilirsiniz. Yine istediğiniz ölçülerde zincirler çekerek battaniyeyi tamamlayabilirsiniz. 6 mm tığla veya 7 mm tığla kadife iplerle tığı örüyoruz. Kalın bir ip olduğu için battaniyemizi birkaç gün içinde hızlıca tamamlayabiliriz. 175 m uzunluğunda ipten 4 adet kullanılmış. Battaniyenin boyutları 61 x 66 cm civarında. 66 zincir çekerek başlıyor videoda olduğu gibi örüyoruz.

Kadife İple Popcorn Battaniye 1

Kadife İple Popcorn Battaniye 3

Kadife İple Popcorn Battaniye 5

Kadife İple Popcorn Battaniye 6

Kadife İple Popcorn Battaniye 2

Kadife İple Popcorn Battaniye

Son olarak videoya geçip kadife iple popcorn battaniye örülüşünü izleyelim.

Kaynak : https://maisieandruth.com/crochet-bobble-stitch-blanket-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler