Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İpten Kırkyama Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kadife ip battaniye modellerine yeni bir örnek ekliyoruz. Bu modeli daha önce kırkyama örgü modelleri olarak çeşitli iplerle örmüştük. Yünlü ipler, akrilik iplerle battaniyeler, örgü şal modelleri yapmıştık. Şimdi aynı örneği kadife iple örüyoruz. Kalın ipler ve kalın tığlarla örüldüğü için battaniye veya farklı örgüler ördüğümüzde kolayca tamamlıyoruz. Kadife ipten battaniye modelleri dışında farklı örgülerde örüyoruz. Sadece battaniyelerde kullanmıyoruz. Mesela amigurumiler, bebek örgüleri, ayakkabılar, patikler örüyoruz. Bebek örgülerinde kadife ipten kapşonlu hırka nasıl örülür detaylarıyla paylaşmıştık. Bebekleriniz için kolayca tamamlayacağınız hırkaları örebilirsiniz. Eğer kadife iple oyuncak örmek isterseniz kadife ipten amigurumi baykuş yapımı ilginizi çekecektir. Son olarak kadife iple incili örgü terlik yapılışından bahsedelim. Daha sonra kadife ipten kırkyama bebek battaniyesi yapılışına geçelim.

Kadife İple Kırkyama Battaniye Nasıl Örülür?

127 x 157,5 cm civarında bir battaniye hazırladık. Baklava dilimi motifleri birleştirerek battaniyemizi tamamlıyoruz. Örmesi keyifli çabucak biteceğimiz battaniyelerden. Aynı örneği daha önce örmüştük. Şimdi kadife iple örüldüğünde de nasıl durduğunu göreceğiz. Yine ince veya kalın iplerle örneği örebilirsiniz. Battaniye için kadife ip ve 5 mm tığ kullanılmış. Battaniyenin boyutlarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Her şeyden önce battaniyenin motif ekleme şemasına göz atalım.

Kadife İpten Kırkyama Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Haraşo örgü örneği ve ilmek kesme işlemiyle yapılmış motiflerimizle ördüğümüz battaniyenin bitmiş haline göz gezdirelim.

Kadife İpten Kırkyama Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Kadife İpten Kırkyama Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Kadife ip dışında ince iplerle de örebilirsiniz.

Kadife İpten Kırkyama Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kadife İpten Kırkyama Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Son olarak kadife ipten kırkyama bebek battaniyesi yapılışı videosuna geçelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/bernat-just-keep-knitting-mitered-squares-knit-blanket%E2%80%8B/BRK0502-030124M.html?cgid=100322-fluffs-n-snuggs-roundup

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler