Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İple İncili Örgü Terlik Yapılışı

Örgü terlik modelleriyle devam ediyoruz. Sırada hepimizin çok beğeneceği kadife iple incili örgü terlik yapılışı. Yumuşacık bir terlik. İncilerle süslenmiş günlük yaşamda veya çeyizlik patik modelleri olarak kullanacağımız örgülerden. Kadife iple incili örgü terlik yapılışında isterseniz incileri iptal ederek düz sade örgü terlik yapılışını devam ettirebilirsiniz. Kadife iple terliği örmeye başlamadan önce daha önce ördüğümüz birkaç terliğe değinelim. Örgü terlik tığ işi örgülerle ördüğümüz örgü papatya motifleriyle süslediğimiz kolay örgü modellerinden. Keçe tabanlık kullanarak ördüğümüz terliklerden. Örgü çiçekli terlik yapılışı ise yine puf çiçeklerle süslediğimiz terliklerden. Düz örgüler örüp üzerini örgü lif çiçekleriyle, puf çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Hatta terliğin üst kısmında çiçekleri örmek için artık iplerinizi kullanabilirsiniz. Anlatımlı tığ işi terlik yapımı ise zikzak örgü modellerinden oluşuyor. Zikzak örgüleri daha çok bebek battaniyesinde kullanmıştık. Daha sonra örgü kazak modellerinde, örgü şal modellerinde, farklı örgü modellerinde kullanmaya başladık. Şimdi kadife iple incili örgü terlik yapılışını öğrenelim.

Kadife İple Terlik Nasıl Örülür?

Kadife iplik, keçe tabanlık, tığ ve incilerle ördüğümüz çok güzel bir patik yapılışı hazırladık. Keçe tabanlıkları her ayak numarası için örebilir üzerini incilerle süsleyebiliriz. Tığla terlik yapımı adım adım videoda bahsedilmekte. Elinizde kalın ipleriniz varsa, kadife ipleriniz varsa hemen patiği örmeye başlayabilirsiniz.

Kadife İple İncili Örgü Terlik Yapılışı 1

Kadife İple İncili Örgü Terlik Yapılışı

Önce patiğimizi örüyoruz daha sonra incileri dikiyoruz. Hadi kadife iple incili örgü terlik yapılışını örmeye başlayalım. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler