Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çorap Nasıl Yapılır?

Yetişkinler için genç kızlar için örgü çorap yapımı hazırladık. Tığ işi örgü modellerinden çok şık bir çorap. Örgü çorap nasıl yapılır hem şemalı olarak hem de videolu olarak hazırladık. Şema ve videoyu aynı anda takip ederek örgülerinizi örebilirsiniz. Çok şık çeyizlik örgü çorap modelleri, günlük kullanım için çorap modelleri olarak da örebilirsiniz. Çeyizleriniz için çok beğendiğim şişle ördüğümüz yapraklı modele değinmeden geçmek istemiyorum. Çorap örnekleri ve yapılışı mutlaka örmeniz gereken, yapılışını incelemeniz gereken modellerden. Örgü çorap patik yapımı için pamuklu ipler seçebilirsiniz. Yine kullanacağınız iplere uygun tığla örgülerinizi örebilirsiniz. Örgü çorap yapımı ajurlu örgü modellerinden. Önündeki tığ işi örneği çok güzel olmuş. Renk renk çoraplar örebilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için mimuu.com ana sayfa ziyaret edebilirsiniz. Burada şimdi çok beğeneceğiniz hemen örmek isteyeceğiniz örgü çorap yapımı anlatımlı modeli hazırladık.

Örgü Çorap Anlatımlı

3 mm tığla pamuklu iple örülmüş bir örnek. Model resme bakınca zor gelebilir. Ama kolay. Biraz tığ işi biliyorsanız videodaki adımları takip ederek veya şemaları takip ederek istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Örgü çorap nasıl yapılır detayları ile hazırlamaya çalıştık. Önce çorap için kullanacağımız şemalara bir göz atalım.

Şemada uzun çizgi trabzan, x sık iğne, 0 zincir anlamına geliyor. Çorabın burun kısmı için aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Örgü Çorap Nasıl Yapılır? 7

Şemanın örnekli kısmı için ise ön ve arka olarak aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Örgü Çorap Nasıl Yapılır?

Sıra geldi çorabın topuk kısmının şemasını incelemeye.

Örgü Çorap Nasıl Yapılır? 6

Çorap aşağıdaki ölçülerde olacak. Eğer 3 mm tığ ve uygun iplerde örerseniz.

Örgü Çorap Nasıl Yapılır? 1

Çorabın bitmiş halini sizlere hemen göstermek istiyorum. Daha sonra örgü çorap nasıl yapılır videosunu izleyelim.

Örgü Çorap Nasıl Yapılır? 5

Örgü Çorap Nasıl Yapılır? 2

Örgü Çorap Nasıl Yapılır? 3

Örgü Çorap Nasıl Yapılır? 4

Şimdi videolarımızı izleyelim.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7849

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler