Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Japon Örgü Patik Yapılışı

Çok kolay bir patik tarifi hazırlardık. 2 saat içinde bitirebileceğiniz bir patik. Örgüye yeni başlayanlarda artırmanın ve eksiltmenin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra kolayca örebilirler. Patik modellerini kendileri için, sevdiklerine hediye etmek için örebilirler. İstediğiniz yaş için örebilirsiniz. Ayakta çok hoş, çok şık duran bir model. Bu teknikle farklı örgüler örmüş olabilirsiniz. Şiş örgü ile yapılmış bir patik. Şiş örgü ile örülen diğer modellerimizden bahsedecek olursak şiş örgü kolay patik yapımı da harika bir model. İki renkli ördüğümüz bir örnek. Daha fazla örgü patik modelleri için ana sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Oradan tüm modellere ulaşabilirsiniz.

Kolay Patik Modelleri Yapılışı

Japon örgü patik yapılışı kolay bir patik. Artırma, eksiltme, düz örgü, ters örgüden oluşuyor. Kolay dikme şekli ile ayakta çok şık duruyor. Soğuk kış günlerini bu şık patikle sıcacık geçirebilirsiniz. İplik için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Pamuklu, yünlü ipler kullanabilirsiniz. Patik ipleri kullanabilirsiniz.

Patik yapımı için önce şişimize 3 ilmek atıyoruz. Başta ve sonda artırma yaparak ilmeğimizi 27 e çıkartıyoruz. Örgünün ön yüzünde düz arka yüzünde ters örüyoruz. Daha sonra ayak uzunluğumuz kadar 2 düz 2 ters örüyoruz.

Japon Örgü Patik Yapılışı

Ayak uzunluğuna ulaştıktan sonra yanlardan baştan ve sondan 2 ilmeği birlikte örerek kesiyor ve örgüyü bitiriyoruz. Aşağıda fotoğrafta sağda gördüğünüz örnek gibi katlayıp lastikli kısımları dikiyoruz.

Japon Örgü Patik Yapılışı 1

Ve patik hazır. Üçgenlerin ucuna ponpon takıp kullanmaya başlıyoruz.  Çok güzel, sıcacık ve renkli.

Japon Örgü Patik Yapılışı 2

Japon Örgü Patik Yapılışı 3

Kaynak : http://vashesamodelkino.ru/blog/43365018522/Master-klass-po-vyazaniyu-yaponskih-tapochek:-ulozhilas-v-dva-ch?utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_0&domain=mirtesen.ru&paid=1&pad=1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler