Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Örgü Tozluk Modelleri

Kış gelmeden hazırlık yapmak isteyenler için kolay ve şık bir örnekten tozluk örnekleri hazırladık. Botlar , çizmeler üzerinden tozluk modelleri çok şık duruyor. Hele birde örgü olunca, kendi emeğiniz olunca şahane oluyor. Kullandığımız örnek çok basit ve çok şık. Dilediğiniz birçok örnekte kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde, boyunluk modellerinde, hırka modellerinde, şapka modellerinde ve diğer birçok örgüde kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerini de çok yakışacaktır. Daha öncede sizlere farklı tozluk modellerinden bahsetmiştik. Örgü tozluk modeli ve yapılışı biraz daha uzun ve delikli örgü modellerinden. Tozlukların boylarını siz istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İlk defa öreceksiniz daha kolay modelleri tercih edebilirsiniz. Haraşo örgü modeli gibi. Modelli olarak yapılmış haraşo örgü çok. Sizler için önerebileceğim model haroşa örgü nasıl örülür yazımızda bulunan model. Kolay ve çok şık duruyor. Örgü çalışmalarınızda sizlere fikir verecek el örgü çorap modelleri ve örnekleri yazımızı inceleyebilirsiniz. Hem renk olarak hemde model olarak sizlere fikir verecektir.

Örgüden Tozluk Yapılışı

Boy olarak kısa bir tozluk yapıyoruz. Sizler isterseniz tur tekrarı yaparak istediğiniz boyda ayarlayabilirsiniz. Yünlü iplikler veya beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Modelde orta kalınlıkta yünlü bir iplik ve 4 mm şiş kullanılmıştır.

Model 3 ve katlarından oluşuyor. Tozluk ilmek sayısını ayarlamak için bacak çevrenizi ölçün ve en yakın 3 bölünebilecek şekilde ilmek ekleyin. Mesela 41 cm geldi bacağınızın çevresi. 3e bölünebilen olması için en yakın 45 ilmek oluyor. Yani 4 ilmek eklemiş oluyoruz. Bu şekilde ilmek sayınızı belirleyebilirsiniz.

Örnekte kullanılan ilmek sayısı 48. İlmek sayınızın 3 ve katları olmasına dikkat edin.

1.tur : 2 ilmek düz 1 ilmek ters olarak örelim.

2.tur : 2 ilmek düz 1 ilmek ters olarak örelim.

3.tur : Bu turda modeli kuruyoruz. 2 ilmeği kendimizden tarafından içten batarak birlikte örüyoruz. İlmekleri şişten çıkartmıyoruz. İlk ilmeği tekrar düz örüp ilmekleri çıkartıyoruz. 1 ilmek ters örüyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettiriyoruz.

3.turda ters ilmeğe kadar olan kısmın nasıl yapıldığını videolu olarak görelim. Siz iki modelin arasına ters ilmek koyacaksınız.

İstenilen uzunluğa gelince örgüyü bitirip dikiyoruz. Ve kullanıma hazır hale getiriyoruz. Ve aşağıdaki gibi görünecek tozluk modelimiz.

Anlatımlı Örgü Tozluk Modelleri 3

Anlatımlı Örgü Tozluk Modelleri 4

Anlatımlı Örgü Tozluk Modelleri 5

Anlatımlı Örgü Tozluk Modelleri

Kaynak : http://www.ravelry.com/patterns/library/rebekahs-boot-cuffs

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler