Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Patik Modelleri Anlatımlı

Patik modellerinden yepyeni ve çok güzel bir örnek daha. Örgü patik modelleri anlatımlı modeli kenarlarında saç örgülü, burgulu olarak örüyoruz. Kolay örgü patik modellerinden. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilir. Örgü çorap patik yapımı için patik ipleri, pamuklu ipler, akrilik ipler kullanabilirsiniz. Y burgu örgü modeli veya değişik şiş örgü örneklerini kullanabilirsiniz. Şiş örgü patik modelleri anlatımlı model için detaylara geçelim. Kendimiz için sevdiklerimiz için hediyelik fikirler için örelim.

Anlatımlı Örgü Patik Modelleri

Şiş ile kolay bir örgü patik tarifi hazırladık. Kolay bir model. Her ayak numarasına göre ilmekleri ayarlayabilirsiniz. Örgü patik modelleri anlatımlı model için seçtiğiniz bir iplik, şiş, örgü işaretleyici ve makasa ihtiyacımız olacak. Patiğin yapılışı için detaylara başlayalım.

Patik yapılışı için şişe kenarlar için 7 şer ilmek, orta kısım için 20 ilmek atıyoruz. Toplamda 34 ilmek atarak patiğe başlıyoruz. Daha sonra orta kısımda haraşo modeli kullanıyoruz. Kenardaki ilmekleri düz olarak örüyoruz. Belli bir boya geldiği zaman 4 – 3 ilmek değişimi yaparak burgu modelini yapıyoruz.

Örgü Patik Modelleri Anlatımlı

Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 1

Ayak başparmağımızın çıkıntılı kemiğine kadar bu şekilde örüyoruz.

Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 5

Şimdi aradaki haraşoyu 2 ilmeği birlikte örerek kesiyoruz. Saç örgüler aynı kalıyor. Aynı şekilde burguları yapıyoruz.

Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 4

Ayağın uzunluğuna ulaşmış oluyoruz. Kalan ilmekleri topluyoruz gerekli yer olursa dikiyoruz. Arkada topuk kısmını dikiyoruz.

Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 3

Örgü patik modelleri anlatımlı modeli tamamladık. Ayakta çok güzel duruyor.

Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 2

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/nosochki_tapochki_spicami_dlja_vzroslykh/3181-zhenstvennye-sledki-s-kosoy-spicami.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler