Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Tığ İşi Patik Yapılışı Anlatımlı

Tığ işi örgü sevenler, bilenler için kolay patik modeli yapımı hazırladık. Yapılışını kendi ayağınızı ölçü alarak yapıyorsunuz. Trabzan ( dolgu) ile yapıyorsunuz. Tığ işi patik örnekleri arıyorsanız birde kolay olsun diyorsanız şimdi sizlerle paylaşacağımız modeli inceleyebilirsiniz. Ön kısmına bir model koyarak yaptık. Kışın ayaklarınız üşümesin diye beş şiş patik modelleri de giyebilirsiniz. Her evde mutlaka çeşit çeşit patik modelleri vardır. Eski bir terliğinizin üst kısmını keserek örgü ayakkabı modeli ve yapılışı da yapabilirsiniz. Şimdi yepyeni kolay modelimize geçelim.

Kolay Patik Yapımı Anlatımlı

Sağ ayak için sihirli halka içine 3 zincir çekip 9 trazan yapıyoruz. İkinci turda her ilmeğe 2 kez batıp 20 trabzan yapıyoruz. 3.turda ise 3 ör 1 artır ile 25 trabzan yapıyoruz. 4.turda 20 trabzan yaptıktan sonra tığa 3 kez ip doluyoruz. Fotoğrafta okla gösterilen yere 1 sıra alta  önden batarak trabzan yapıyoruz.

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı 1

Aynı yere gelene kadar örmeye devam ediyoruz. Aynı yere geldiğimizde 19 trabzan yapıyoruz ve bir önceki trabzana , sonraki trabzana bir önceki turda yaptığımız gibi önden batarak son ilmekleri birlikte örüyoruz.

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı 2

Bu şekilde hep aynı yere geldiğimizde fotoğraftaki gibi önden halkalar oluşturamaya devam ediyoruz. Ayağımızın parmak ölçüsünü alıyoruz.

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı 3

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı 4

Bu şekilde 3 halka olacak şekilde örüyoruz. Bu ölçü ayağınıza göre değişebilir. Topuk kısmını da fotoğraftaki gibi örüp bitiriyoruz. Sol ayak içinse modeli 3. trabzandan sonra koyuyoruz. Simetrisini oluşturuyoruz. Daha fazla bilgiye kaynakça bölümünden ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı 5

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı 6

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı 7

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı 8

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı 9

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı 10

Kaynak : http://www.mooglyblog.com/simple-chunky-cable-crochet-slippers/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler