Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ev Botu Yapımı, Kış Gelmeden Hazır Olsun

Bu ev botu yapımı, o kadar şık olduğu kadar o kadar da basit ki. Yeni örgüye başlayanların bile rahatlıkla yapabileceği bu örgü bot sizi çok mutlu edecek. Sevdiklerinize hediye olarak bile yapılabilecek bu bot son derece rahat ve şık duruyor. İstediğiniz renklerde istediğiniz şekilde süsleyebilme özgürlüğünüzü olduğu bu örgü botlar, hem sizi kış aylarında soğuktan koruyacak hem de şıklığı ile göz kamaştıracak. Dilerseniz tabanlı ev botu modelimizi de inceleyebilirsiniz.

Ev Botu Yapımı Örgü ile

Gelin bu şık botun nasıl yapıldığına birlikte göz atalım. Her aşamasına resimleri ile birlikte yer verdiğimiz bu örgü botun yapımının kolay olduğunu gördükten sonra sizin de bir an önce yapmak isteyeceğinizden eminiz.

İlk olarak bu ev botunu yapabilmek için, dilediğiniz bir renk kalın yün ipi, 7 numara şiş ile 20 ilmek atarak başlıyoruz. Bu ölçü 37-38 numara bir ayak ölçüsünün atılacak ilmek sayısıdır. Siz bu ilmeği ayaklarınızın büyüklüğüne göre değiştirebilirsiniz. Ya da kim için yapılacak ise onun ayaklarına uygun sayıda ilmek atılarak da bu sayı ayarlanabilir.

İlmeklerimizi attıktan sonra, düz örgü haroşa örmeye başlıyoruz. Tam 10 cm olana kadar haroşa örgü örmeye devam ediyoruz.

Örgü Ev Botu Yapımı, Kış Gelmeden Hazır Olsun

Bu örgümüz de bittikten sonra şişimizdeki ilmeklerden kenardan 18 ilmek eksiltiyoruz. Eksiltme işlemimiz bittikten sonra yine aynı şekilde haroşa örmeye devam ediyoruz. Ve devamında başa dönüyor bu kez de bu baştan 18 ilmek eksiltme işlemi yapıyoruz. Bu şekilde tam orta kısımda toplam 20 ilmek kalmış oluyor.

Örgü Ev Botu Yapımı, Kış Gelmeden Hazır Olsun 1

Artık bu kısımdan itibaren de toplam 10 cm daha düz haroşa ördükten sonra toplamda 20 cm uzunluğunda bir parça elde ediyoruz, örgümüzü bitiriyoruz.

Örgü Ev Botu Yapımı, Kış Gelmeden Hazır Olsun 2

Örgümüzü ikiye yandan katlayıp bot şeklini veriyor ve açık kenarlarından dikiyoruz.

Örgü Ev Botu Yapımı, Kış Gelmeden Hazır Olsun 3

Örgü Ev Botu Yapımı, Kış Gelmeden Hazır Olsun 4

Örgü Ev Botu Yapımı, Kış Gelmeden Hazır Olsun 5

Örgü Ev Botu Yapımı, Kış Gelmeden Hazır Olsun 6

 

Örgü Ev Botu Yapımı, Kış Gelmeden Hazır Olsun 7

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler